Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitöl melegszik gyorsabban?

Mitöl melegszik gyorsabban?

Figyelt kérdés

2.5 Diesel Mitsubishi L200 5 perc járatás után eléri az üzemi hőfokot. Van erre valami megoldás?

Nem bánnám ha valamilyen uton módon meg tudnám oldani az 1.9 tdi-n 1z motorkód. Sajnos mire oda érek a munkahelyemre, pont addigra melegedik be.

Hogy van az az L200 nál? El van zárva valahol a víz és nem kering amíg be nem melegszik? (csak az én elméletem)



2021. szept. 18. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Termosztátnak nevezik.
2021. szept. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyik se melegszik be hamarabb , ennyi kell neki .
2021. szept. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Nálunk három, korban hasonló Opel van.

Zafira (2000), Vectra (2001), Astra (2002).

A termosztát mindegyikben jól működik, a Vectra mégis látványosabban gyorsabban melegszik a többinél. A fűtés is gyorsabban melegíteni kezdi a levegőt.

Hogy miért? Arra én is keresem a választ :)

2021. szept. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jules2 válasza:
Tudni kell, hogy a meleg az elégetett üzemanyagból származik. Jellemző, hogy a kisfogyasztású autók lassabban melegszenek. Drágább autóknál ezért a fűtésre elektromosan rásegítenek. A kérdésedből nem derül ki, hogy a munkahelyed milyen messze van. Ha kínosan lassan melegedik be, vagy hidegben talán el sem éri az üzemi hőfokot, ott bizony a termosztát hibájára kell gyanakodni. Olcsó alkatrész, kicserélni sem nehéz.
2021. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy amelyikben van gyárilag motor előmelegitő az hamarabb fogja felnyomni.

Szerintem az 5 perc az elfogadható.

Az enyém is így melegszik, de már 40 fok után is nagyon jó meleget nyom.

2021. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
10 kilóméter a táv. Ma reggel 7 fok volt, el sem érte az üzemi hőfokot. Tegnap 15 fokban még pont bemelegedett. Van olyan termosztát, ami gyorsabban engedi melegedni?
2021. szept. 21. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!