Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek? Ezek...

Milyen autót vegyek? Ezek közül melyek a megbízhatóbbak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 32 éves nő vagyok, aki most szerzi csak meg a jogosítványát. Egészen idáig annyira terjedtek ki ismereteim az autókról, hogy az emléma alapján meg tudtam mondani a márkát :) Szóval elég nehéz helyzetben vagyok a tudatlanságom miatt. Ha megvan a jogsi, szeretnék venni egy autót, de sajnos sem én sem a férjem nem értünk hozzá sokat (neki sincs jogsija, én fogom vezetni).


Annyi még a speciális körülmény, hogy az autó Svédországban lesz véve és használva, ezt vegyétek figyelembe légyszi. Kb 100000 koronát szánunk rá, +- 20000 (ez olyan 3,5-4 millió forintnak felel meg).


Mindenképp valamilyen crossovert szeretnék, mert abban nagyobb biztonságban érezném magam, láthatóbbnak, nagyobbnak, védettebnek, valamint az sem elhanyagolható szempont, hogy járkálni fogok vele a két ország között és nem igazán lehet egy egész családot bepréselni mondjuk egy Toyota Aygoba 2 nap utazásra csomagostol, macskástol, stb.....


Keresgéltem a svéd használtautópiacon és a következőket találtam, amit beleférnek a keretbe (mind 2014-2016 évjáratúak)

-Nissan Quashqai

-Opel Mokka

-Suzuki SX4 S-cross

-Suzuki Vitara

-Hyundai ix35

-Mitsubishi ASX

-Kia Sportage

-Dacia Duster

-Renault Captur


Na mármost az utolsó kettőre mindenki fujjog, akit eddig megkérdeztem, mert francia, meg román.... De nem akarom teljesen kizárni őket a sztereotípiák miatt. Szerintetek ezek közül melyek a legmegbízhatóbbak, tartósabbak? Vannak e jól ismert hátrányok, előnyök, ami miatt mondjuk ti kihúznátok valamelyiket vagy előnyben részesítenétek? Előre is köszönöm szépen a válaszokat, és főleg, ha nem néztek le a tudatlanságom miatt!


2021. szept. 21. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mitsubishi ASX, szerintem élhető kevésbé ismert viszont, de nyilván a szerelők se túl sűrűn látják...
2021. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első gondolatom, hogy ha haza akarsz járkálni vele, akkor SUV két okból sem jó ötlet: 1: autópályán fogyasztása magas, 2: messze nem olyan nagy a csomagtartójuk, mint gondolnád. Ha ketten utaztok + állat, akkor már maximum csak az egyik ülésre pakolhattok.

Tehát: nézzetek utána, hogy mekkor a csomagtartója van a kiszemelt autóknak.

A svéd körülményeket nem ismerem, összkerék hajtás nem lenne előnyös? A kiszemelt autók közül nem mindegyiket lehetett össkerékkel venni.

A helyetekben még szétnéznék a kombik piacán. Pl. Volvo XC70, nagyon biztonságos, össkerék meghajtású, nagy a csomagtere, lehet bele építeni gyári motorblokk fűtést (svédeknél télen jól jön), és az emelet hasmagassága miatt ugyanúgy megvan a jobb kilátás.

2021. szept. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A SUV-ból nem nagyon szeretnék engedni. A combik rondák, én meg nő vagyok, nem érezném magam jól egy olyan autóban, amit rondának találok :D Nem fogunk havonta hazajárni vele, csak max évi 1x, akkor meg kibírjuk azt a kis extra benzinköltséget. Többnyire munkábajárásra, vásárlásokra és kirándulásokra lesz használva, nem fogunk órákig autópályázni vele (ezért nem is akarok dízelt, ezt elfelejtettem megemlíteni, de a felsoroltak mindegyike van benzinesben).
2021. szept. 21. 15:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Én inkább egy kombit ajánlok, mert azokban amúgy sokkal több a hely, mint a crossoverekben. Egy jó kis Skoda Octavia tökéletesen kiszolgálna titeket és hibátlanul működne.
2021. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sx4 vagy vitara 1.6 benzinn vagy 1.4 t-jet motorral
2021. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami tetszik.tan az opelt zárnam ki. A Nissan az francia akárcsak az utolsó kettő, csak nem tudnak róla így jobb a megítélése.

A kia hyundai megint egy ceg, abból garanciálisat vennék, így a szivast elkerülnem.

A Suzuki jó de nem nagy szám

2021. szept. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!