Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülne egy átlagos...

Mennyibe kerülne egy átlagos autósnak az évente, ha mindig a körülményekhez igazodva vezetne?

Figyelt kérdés

Pontosabban a biztonságos vezetéshez CSAK a körülményeket venné figyelembe, a szabályokat nem. Tehát pl. hosszú belátható utakon nem 90-el menne, hanem mondjuk 130-al; piros lámpánál jobbra fordulásnál csak megállna, majd ha biztosan nem jön senki akkor átmenne (Amerikában így működik ez mindenhol); stb..

Lehetne számszerűsíteni egyáltalán, hogy ez mennyibe fájna valakinek? Mondjuk ehhez az is kellene, hogy ne kapjon büntetőpontokat, mert azok ilyen vezetés mellett pár hét után összegyűlnének. Gondolom, ez attól függ, hogy éppen látja-e rendőr. Szóval eléggé kiszámíthatatlan. De mondjuk, hogy minden egyes szabálysértést látnak és büntetik is. Éves szinten ezek után fizetendő bírság vajon mennyi lenne? Mennyire gyakoriak az olyan körülmények, amikor lehet úgy biztonságosan vezetni, hogy az szabálytalan is egyszerre?



2021. szept. 24. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Átmenni nálunk a piroson, ha jobbra akarsz fordulni?? K@rva sokba lesz
2021. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Lehetetlen megmondani. Én régen nagyon sokat hajtottam gyorsan, 90-es úton 120-szal, egyszer 195-tel is, stop tábláknál nem álltam meg, átmentem 3 piroson egymás után, előztem biciklist záróvonalon, forgalomtól elzárt területen rendőr szeme láttára, bementem behajtani tilosba, és majdnem koccoltam egy rendőrautóval. Egyszer se büntettek meg.
2021. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudna éves statisztikát mondani, mert jóval hamarabb bevonnák az engedélyét, másnem a hibapont igen hamar összegyűlne, de mivel látnák hogy konstans visszaeső, ugrana a plasztikkártyája.
2021. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Okos vagy nagyon.


Szamszerusitsuk... de mit is? Jozsi bacsit Karakoszorcsokrol, aki hetente elmegy a tanyarol a kozeli varosba bevasarolni meg kocsmazni, mindekozben 1 foutat es 2 mellekutcat erint, lampa nelkul. Vagy inkabb Taxis Ferit, aki letol napi 200km-t Budapesten, 50-60 kozlekedesi lampat, mellekutcakat, neha gyorsforgalmi utakat is erintve?

2021. szept. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, ha minden szabalysertest figyelembe veszunk, akkor ha ugyanazon az uton, 100m-en belul 2x lepi tul a megengedettet, akkor az ket bunti, vagy csak 1? Ha 3x, akkor harom? Es ha csak 1x, de folyamatosan?
2021. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Nézd,. 90-es táblánál nem (csak) azért nem mész 130-al, mert tilos, hanem azért, mert veszélyes...
2021. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

egyetlen aprosag:

"piros lámpánál jobbra fordulásnál csak megállna, majd ha biztosan nem jön senki akkor átmenne (Amerikában így működik ez mindenhol)"

ez nem teljesen igaz, a keresztezodesek nagy resze (nagyobb resze?) "No turn on red" tablas

illetve Europaban ezt sokkal gyakrabban csuszosavokkal oldjak meg inkabb es ahol szamit ott ki is van epitve kb mindenhol, ez pedig szerintem jobb megoldas mint a pirosnal jobbra fordulas

mindenesetre MO-n egy 50-es + 8 buntetopont, szoval ha a penz ki is jonne, viszonylag hamar ugrani fog a jogsi a 18 pont miatt

2021. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 folyt,

ja es ahol meg nem csuszosavok vannak, de megis lehet jobbra kanyarodni pirosnal, ott Europaban kiegeszito lampa engedi ezt, ez is viszonylag gyakori

2021. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6 egy 20 éves kotlával tuti hogy veszélyes, mert már nem üzembiztos. Egy 10 éves autóval nem annyira veszélyes - már ha nem idióta vezeti az autót. Egyébként rengeteg helyen lehetne már négysávosítani, és legalább a 110-et engedni.


Bár mit várunk? Ez Magyarország, itt a lyukakat még mindig lapáttal belehányt hidegaszfalttal töltik fel kora ősszel, amiből pár hét múlva kirázódik vissza...

2021. szept. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: a 10 éves autód se feltétlen üzembiztos. De nem is ez a lényeg. Hanem ahogy írod: az utak olyanok, mintha a Holdon lennél, a többi sofőr figyelmetlen stb stb. Ezek miatt veszélyes gyorshajtani...nézz utána mekkora a féktáv 90-ről és mekkora 120-ról...a különbség kb másfélszeres...
2021. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!