Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy Mazda 6...

Mennyibe kerül egy Mazda 6 dugattyúgyűrűzése és szelepszár szimering cseréje?

Figyelt kérdés
Jó ideje falánk a kocsim (Mazda 6, 1.8 benzin 2003), két olajcsere között kb 10 liter olajat eszik meg. Gyárilag 5w30-at eszik, próbáltam sűrűbbel, azzal sem lett kevesebb. Egy szervizben azt mondták, ha mázlim van megúszom egy szelepszár szineringezéssel. Ha nem, akkor dugattyú gyűrűket is cserélni kell. Munkadíjjal együtt mennyibe fájna ez nekem egy szervizben?

2021. szept. 25. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az alkatrész árakat magtudod nézni magad is.

Az meg hogy egy szerelő mennyit kér, hát az nagyon változó lehet.

De ha már majd ennyire szét lesz szedve, akkor még szokott hozzá jönni több dolog is.

Mert egyben már akkor a vezérlés szettet is cserélni illik. A henger fej síkolás is benne lesz. A többi meg akkor látszik amikor szét van bontva .

2021. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bemész vagy felhívod őket és megkérded. Nekem is Mazdám van, ha kérdésem van, állnak rendelkezésemre. Biztos vagyok benne, hogy veled is szóba állnak.
2021. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó, de egy körülbelüli összegre gondoltam, nem vészmadárkodásra.
2021. szept. 25. 12:50
 4/12 anonim ***** válasza:
többszázezer
2021. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha valóban csak gyűrűzni kell és dugattyúk, valamint a hengerek fala ép, akkor kimondottan szerencsés vagy. Nekem a Ford Mondeom kb 4 éve 100 ezerért gyűrűzték, nullára csökkent ezzel az olajfogyasztás, bár ennyit nem evett. A szelepszár szimering csere, amit először próbáltunk, kb 30 ezer volt. Olyan 250-300 között számolj most szerintem egy ismerős szerelővel..
2021. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerelés 10 ezer/óra, alkatrész 30 a gyűrű, szimeringek 10, tömítés 10000, csavarok 8000, olaj szűrők, 10000, ennyi kb.

kb 200e-ből meg kéne állnia.

Bár a gyűrűzés nem biztos, hogy jó lesz, ha kopott a henger.

Ez az olajfogyasztás már nagyon durva amúgy, lehet nem is gyűrűprobléma, hanem pl törött szelepvezetők.

2021. szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A 200 ezer forint még elég baráti. Köszönöm szépen a válaszokat.
2021. szept. 25. 14:21
 8/12 krwkco ***** válasza:

Mindenképpen azzal kell kezdeni, hogy rendben van-e a kartergáz visszaszívó rendszerben az olajleválasztás. Ahhoz nem kell szétszedni a motort és sokkal olcsóbb rendbehozni.

Gondolom a szelepfedéltömítést már ellenőrizték.

2021. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 toki01 válasza:
Megcsináltattad? Hol és mennyiben állt meg, milyen lett? Ugyanilyen motorral van problémám!
2022. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem csináltattam meg. A márkaszerviz 400 ezer és 1,2 millió közötti árat mondott.
2022. febr. 15. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!