Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet hogy egy régebbi...

Hogy lehet hogy egy régebbi honda pcx 150cm³-s 115km/h val megy, egy újabb meg csak 103km/h -val?

Figyelt kérdés
Illetve láttam egy régebbi 125cm³-s pcx -et 120al is menni. Miért eltérő a végsebesség? Nagyon nem mindegy, hogy 100 vagy 120 a végsebesség. Most akkor honnan tudhatom, hogy melyik pcx -nek pontosan mennyi a végsebessége?

2021. szept. 30. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

" Illetve láttam egy régebbi 125cm³-s pcx -et 120al is menni "

Hogy mérted be a láttotakat??

Úgy hogy , sssutty ?

2021. szept. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezeknél kb a szél iránya, meg 1 fokos emelkedő is 20 km/h-s végsebesség-különbséget okozhat.

Amúgy hogy mérted le?

125-ös PCX max lefele, vagy óra szerint flg 125-tel menni. Nagy homlokfelület, 125-öshöz képest alacsony LE. Nem fog 120-szal menni vízszintesen, szélcsendben.


Illetve könyörgöm, tanuljuk már meg a -val/vel ragokat helyesen használni teljes hasonult formában is. Mi a tököm az az - al/el? Max igeképző.

2021. szept. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2021. szept. 30. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez semmit nem jelent.
2021. szept. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3

Semmit nem jelent egy ilyen video.


De még ha feltételezzük, hogy

1) valóban PCX125

2) valóban módosítatlan


Még akkor is ott a kérdés, hogy valóban vízszintes úton ment? De oké, feltételezzük, hogy vízszintes úton ment. A szél iránya és erőssége jelentősen befolyásolhatja a végsebességet, valamint pusztán a műszerfal alapján NEM LEHET pontos sebességet meghatározni. Nekem is Hondám van, 121 km/h-t mutat, amikor 110-111-gyel megyek csak. Szalon állapotban, semmit nme módosítottam rajta, áprilisban vettem újonnan.

Egy 125-ös robogó végsebessége 110 körül lesz reálisan, ha nincs szembeszél meg emelkedő és van egy 5 km-es egyenes, sík szakaszod, ahol gyorsulhatsz.

150-es PCX pár km/h-val lesz gyorsabb azonos körülmények között.

Azért lehet, hogy különböző végsebességeket latsz, mert változóak a külső körülmények. Illetve mert lehet mérni GPS alapján, ami pontosabb, meg lehet műszerfal alapján, ami eltérő módon pontatlan.

2021. szept. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!