Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első jogosítvány kiállítása...

Első jogosítvány kiállítása esetén lehet már vezetni a kapott papírral, vagy meg kell várni, amíg postázzák a kártyát?

Figyelt kérdés

Bocsi, lehet hogy már kérdezték ezt korábban, de nem találtam...

Talán azt olvastam, hogy eddig nem lehetett, de 2021 február 1-én hoztak egy új szabályt, miszerint a papír már jogosít a vezetésre. Ennek ellénére ma a hölgy a kormányhivatalban azt mondta, hogy ezzel nehogy vezessek még mert egyből elveszik a jogsimat. Akkor ez az új szabály csak azokra vonatkozik, akiknek már volt jogosítványuk? Vagy most mi van?



2021. okt. 1. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyár óta lehet az igénylőlappal vezetni, csak belföldön, az új átvételéig. A közhiedelemmel ellentétben régen cserénél sem volt elég csak a papír, kellett hozzá a már lejárt jogsi is.

A vírussal nem hozták összefüggésbe a könnyítést. A számítástechnikai rendszer teszi lehetővé, hogy igazoltatás esetén a rendőr már percekkel az után is látja az adatokat, hogy kijöttél a hivatalból.

2021. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hetente felbukkan ez a kérdés az oldalon, elég hihetetlen, hogy egyik korábbit sem találtad meg.


Tavaly június óta lehet vezetni a papírral.

Az okmányirodás hölgyemény nem volt képben, ami elég gáz.

2021. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
A heti gyakoriság régen is megvolt. Sok ilyen kérdés van.
2021. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd el mi van a papírra írva.
2021. okt. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Már elnézést, de nem rendelkezek semmiféle olvasási problémákkal, csak a nő elmondta nekem vagy 3x, hogy attól függetlenül, hogy mi van a papírra írva, ne vezessek, amíg postázzák a kártyát, mert elveszik a rendőrök a jogsimat.

Én hallottam olyanról, hogy ez nem így van, de nem voltam benne biztos, ezért tettem fel kérdést...

Az értelmes válaszolóknak pedig köszönöm szépen!

2021. okt. 1. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!