Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy opel j astra a17dts...

Michael880117 kérdése:

Egy opel j astra a17dts motorkodú diesel kocsiról lenne szó! Aminek nem indúl be a hütőventilátora,hiába éri el a 90 feletti hőfokot.inkább felmelegiti a vizet!mit cseréljek még ki?

Figyelt kérdés
Már cseréltem a rellét és a vízhőfokérzékelőt a termosztát házban. Az a gyanum hogy az autó nem veszi észre hogy meleg a viz és nem indit ventit, klima bekapcaolásakor indul a venti

#Astra #Opel Astra J #Opel j astra #A17dts
2021. okt. 2. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mielőtt tovább alkatrészeket dobsz hozzá, kösd rá OBDII olvasóra, ellenőrizzed a biztosítékokat és reléket, illetve multiméterrel mérd meg, hogy nem sérültek-e a venti kábelei
2021. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az még csak hagyján, hogy alkatrészeket ne dobáljunk bele ész nélkül, de problémát sem kell látni rögtön ott, ahol nincs is.


90 foknál egyáltalán nem kell indulnia a ventilátornak. Az Opel nagyon régóta híres arról, hogy magasabb hőfokon üzemel, mint más gyártók autói. Generációk óta minden autójuk ilyen. 97-102 fok között van a ventilátor kapcsolási tartománya, ez így van az én F Astrámban, a G-ben és a H-ban is, ezeket személyes tapasztalatból tudom és 99%-ig biztos vagyok benne, hogy ugyanez igaz a tiédre is, mivel a te 1.7 dízeledet már vagy 30 éve használja az Opel (persze fejlesztve, de alapjaiban mindig ugyanaz maradt). Sőt bizonyára igaz a K Astrára is egészen 2019-ig, amikor átvette a PSA és teljesen új motorfelhozatalt kapott.


Szóval csillapodj le és majd ha 100 fok fölött sem kapcsol be, akkor lehet sírni.

2021. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A J Astra kimaradt az életemből. De volt H Astrám 1.7cdti motorral. Annál 98 fokon indult a ventilátor. 90 körül meg se mozdult. Ez így teljesen normális. Ahogy írják diagnosztikával tudsz kimeneti tesztet csinálni. Tudod tesztelni, hogy jó-e a ventilátor, vagy sem.

A H Astra után K-ra váltottam. Szintén dízel, 1.6cdti. Ebben még az életben nem hallottam dolgozni a ventilátort. Vagy legalábbis nem tűnt fel. Ettől függetlenül teljesen nyugodtan alszom.

2021. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az autóval dolgozok,4.dik napja vagyok itthon ettől független nyugodt vagyok és nem is akarok már költeni alkatréazre többet.

A biztik ellenörizve,venti kábelokat még nem tudtam végig nézni.csak gépel tudom látni a hőfokot ahogy emelkedik,mivel a müszerfalon nem megy 90ven fölé visszont diagon meg 100ig is,és ott kezdi forralni a vizet.hallgatok rátok és följebb engedem a hőfokot 103c-ig

2021. okt. 2. 19:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és csak delphim diagom van ami sajna nem támogatja a venti bekapcsolását valamiért!sőt...semmit nem tudok bekapcsolni vele!
2021. okt. 2. 19:25
 6/10 anonim ***** válasza:

na itt a baj, hűtővíz nem forrhat 100 fokon, csak 110-120 körül

két probléma okozhatja a korai forrást: a hűtővíz elöregedett, vagy a hűtőrendszer nincs nyomás alatt

2021. okt. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100-on nem forr a hűtővíz, mivel nyomás alatt van. Ha ezt nem csak téves információból mondod, hanem a tiéd tényleg felforr, akkor egy hengerfejes Astra büszke tulaja vagy, készítsd a pénztárcádat.
2021. okt. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na én is ettől tartok!de ha igy is van! A venti miért nem akarja vissza hüteni a rendszert?
2021. okt. 2. 20:05
 9/10 A kérdező kommentje:
Van egy olyan rossz érzésem hogy az utolsó kommentelőnek lesz igaza! Hogy nem zárt a rendszer!
2021. okt. 2. 21:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg hiába volt a ráköltés ahogy írtátok! Egy dolgot kellet volna csak kicserélnem a hütő sapkát! Az utolsó kommentelőnek is igaza volt,a rendszerem levegős volt a kiegyenlitőtartálynál! 107 fokknál még mindig semmi és ott kapcsol a ventilátor amk vissza hütötte 98 fokkra! Köszi nektek a segitséget igy állt össze a kép
2021. okt. 4. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!