Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy félek a vezetés...

Normális, hogy félek a vezetéstől?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem volna jogosítványt,szeretem az autókat is. 1 hónapja szereztem meg a jogosítványt, amikor megkaptam a kártyám, olyan boldogan ültem be az autóba, persze nem egyedül. El is mentünk rögtön kocsikázni egyet, aztán az történt velem, hogy a pirosnál lefulladtam, vagy 3szor kaptunk pirosat mire eltudtam indulni ( dízel autón tanultam vezetni és itthon egy benzines várt). Rengetegszer lefulladtam utána is, nem is vezettem többet, mert ha arra gondoltam, hogy kocsiba kell ülnöm, rettegtem. Ismerősöm ki vitt gyakorolni az elindulást, meg tanultam mennyi gázt adjak, hogy elinduljon az autó, sikerül azóta is, maximum 2 szer fulladtam le azóta de még is ha egy kereszteződéshez érek, rettegek a megállástól, félek hogy lefulladok, hogy mit szólnak a többi autósok, és inkább már nem is vezetek, csak akkor ha egy tapasztalt ül mellettem. :( pedig nagyon szeretek vezetni.. Mit tehetnék?
2021. okt. 6. 11:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el ezt, hogy mit szólnak más autósok. Mindenki egyszer tanuló volt. Rakj ki egy T betűt és uzsgyi gyakorolni!
2021. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Kint van a T - betűm, de még így is tapasztaltam, hogy rám dudálnak türelmetlenek.. Sajnos sosem tudtam elhagyni azt a gondolatot, hogy mit gondolnak mások.. :(
2021. okt. 6. 11:50
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Pedig itt az ideje, felnőtt vagy. Menjen veled valaki, aki segít, nálam az vált be. Ha rástresszelsz, azért rontod el, próbálj nyugodt lenni, és hadd dudáljon a marhája, ne vedd magadra. Menj kevésbé forgalmas szakaszokon, gyakorolj sokat.
2021. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 krwkco ***** válasza:
100%

Normális, hogy félsz.

Kellene kevéssé forgalmas helyen gyakorolnod. Azt, ami nem megy. Különösen azért, mert kezelési problémáid vannak a másféle autóval.

Amíg egyszer sem fulladsz le.

Egyébként a haladó autósoknak van egy varázsmódszerük arra, hogy ne hasson rájuk a dudálás: Azt mormogják magukban, hogy "Mit türelmetlenkedsz te paraszt. Nem bírsz egy percet várni?"

Ezt is gyakoroljad! :-)

2021. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat! :) 4/4 ez jó 😁 megfogadom!
2021. okt. 6. 12:17
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

A "Mi a f..szomat türelmetlenkedsz" dolog nálam is működik.


Ha valaki nagyon bosszantóan idegesítő paraszt azt meg simán feltartom szándékosan, ott rohadjon meg amiért nem képes 5 másodpercet várni.


Mondjuk rám ritkán dudálnak, és 90%-ban azt sem veszem magamra.


De volt már olyan, hogy fogtam és leléptem a kuplungról, hagy fulladjon le az autó, meg játszottam a bénát, aztán mikor láttam, hogy dühösen mellém jön megvontam a vállam és mondtam, hogy bocs, kezdő vagyok. Embert majdnem szétvetette az ideg.

2021. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
46%
Ha amúgy nincs gond a vezetéseddel, lehet el kellene gondolkodni egy automata váltós kocsin.
2021. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
74%

Nekem az elindulással sosem volt bajom, de egyébként mielőtt bármit is csinálnál, nem a kuplung+gáz elindulást kell megtanulni, hanem szimplán a kuplungost. Ha érzed, hol mocorog kuplungra a kocsi, és többször el tudsz indulni CSAK kuplunggal lefulladás nélkül (vagyis megfelelő tempóban engeded fel), akkor jöhet hozzá a gyorsabb elindulás gázzal együtt. Mert ha már érzed a kuplungot, akkor fogod tudni, hol adj gázt.

Az meg hogy mások mit gondolnak... hát ki nem szarja le? :D Szépen nézünk ki, ha egyes emberek már a feltételezett gondolataikkal is befolyásolni tudják az érzéseinket, nem csak azzal, amit kimondanak :P

2021. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
74%
Elindulni minden autónál kis gázzal kell, az más kérdés, hogy az erősebb dízelek képesek csak kuplung felengedéssel is. Ha a csak kuplung berögzül neki, akkor folyton le fog fulladni a többi autóval amit vezetni fog! Mindig kis gáz és úgy kuplung!
2021. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Ne az idegbeteg embereknek próbálj meg megfelelni! Azért dudálnak, hogy az idegességüket átadják neked is. Amint látod, sikerrel.

Nem kell velük foglalkozni. Az őrültek ellen a legjobb megoldás a közömbösség.

A vezetést meg gyakorolni kell sokat, aztán szépen belejössz majd.

2021. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!