Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhitel vs lakáshitel?

Autóhitel vs lakáshitel?

Figyelt kérdés
Ha felveszek 4000000 ft-ot lakáshitelre, abból költhetek autóra? vagy igazolni kell a 4milliónak minden forintját?
2010. szept. 1. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha okos vagy, akkor nem autóra költöd.Nálunk most árvereztek el egy nagy házat, mert a felvett kölcsönből elmentek nyaralni is.Persze nem Európába...
2010. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azért nyaralásra nem költeném. A helyzet azhogy van egy autóm amit szeretnék eladni, van még rajt hitel, nagyobbat akarunk helyette, van házunk, de beköltözés előtt vár rá egy kis felújítás, amire 1m elég lenne azért gondoltuk hogy ha 4m vennénk fel abból lenne nagyobb kocsi a régit lerendeznénk, és még a lakásra is maradna. mindez 15 évre havi 40.000be lenne most 35.000 fizetek egy 7 éves c3ra.... ami baromi sok, ha azt nézem, hogy mennyit ér az autó
2010. szept. 1. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vágj bele, bár azzal nem értek egyet hogy minek 3 milla egy kocsira. Nem tudom pontosan milyen autóba gondolkozol, de használtan tökéletes állapotú autók vannak 1,5 millió körül. És akkor 4 millió helyett 2,5 millióból megúsznád az egészet ha 1 milla elmegy a házra.


Néztem 1-2 autót bár nem tudom hogy mennyire akarsz nagyobbat a C3-adtól, de szerintem ilyenekben is gondolkozhatnál:


[link]


[link]


[link]


Szerintem fontold meg amit mondtam, főleg ha tudsz úgy hitelt intézni 2,5 millióra hogy kedvező törlesztővel rövid időre.

2010. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jelzáloghitelt veszel fel a lakásra,nem kell semmit igazolnod.Csak elég húzós a papírmunka vele.Értékbecslő,közjegyző,földhivatalba be kell jegyeztetni a jelzálogot stb.Viszont sokkal kedvezőbbek a kamatok egy lakáshitelnél,mint egy autóhitelnél.Ha úgy is akarsz felvenni pénzt felújításra,akkor mindenképp ez a legolcsóbb!
2010. szept. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A lényeg nem is anyira a nagyobb, hanem az újabb autón van.

Ezt annó 5 évesen vettem, 70.000 km-rel, most 7 éves és 143ezer van benne. Tehát nem szeretnék, olyat venni amiben 20 ezernél több km van, mert pár év múlva megint ott trtok hogy van egy autóm egy csomó km-el, 7 éves, fizetem a hitelét és mire végzek lesz egy öreg kocsim, amire 1,5 millió helyett kifizettem 2,2-t és ér 700-800 ezeret. avgy annyit sem.

Inkább venneék egy pár hónaposat, amiben alig van km.

teljesen újat nem, mert amint kihozom a szalonból 20% ot csökken az értéke.

2010. szept. 2. 07:41
 6/7 anonim ***** válasza:
nem értem mért nem jó neked az öregebb kocsi.. azt meg sose értettem hogy mért akar fiatal kocsit az akinek pénze sincsen... meg mit zavar téged hogy 175e km van benne? az én 1.8as benzines mondeomban 260ezer de semmi baja, ér 400ezer forintot és nem vágyok újabbra mert nem menőzni kell hogy új kocsim van, hanem dolgozni..
2010. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hogy ha szeretnél építkeznél, és szeretnél telket, keress meg, van eladó, jó áron, jó környéken, :)
2010. szept. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!