Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó gumi oldalfalát lehet...

Autó gumi oldalfalát lehet defektelim?

Figyelt kérdés

2 db szeget húztam ki a gumi oldalfalábol. A futó felülettől számitva kb 6 cm távolságtol.

Az oldalfalon lévő 2 juk pedig kb 2 cm távolságra van egymastol.

Ezt lehet még menteni vagy inkább kuka?



#téli gumi #defekt #Javítókeszlet.
2021. okt. 7. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Meg tudják csinálni, ahol értenek hozzá.
2021. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Radiálnál nem szokás, van ahol értenek hozzá, de inkább kuka...
2021. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Dehogy kuka, inkább te vagy az.

Meglehet csinálni nagyon jól.

2021. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egy másfél-két centis vágás volt rajta, olyan szépen megcsinálták, hogy szinte nem is látszott.
2021. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Persze hogy meg lehet csináltatni. Élethosszig tart. Na jó, a gumi élete pár másodperccel hamarabb fog véget érni mint a sofőré...


Gumi oldalfalát tilos javítani. A gyártók ezt így tényként kijelentik, ha valami gumis mégis megtaknyolja, és baj lesz belőle, a gumisé a felelősség, ezt már én tettem hozzá.


[link]

2021. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Noss a vege az lett hogy vettem rá ujj gumit és már meg is csinálták.

Igaz csak egy volt defektes de párban cserélték és a gumi szereléssel együtt volt 14e ft

2021. okt. 7. 17:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen gumit kaptál párban 14-ért szereléssel együtt?
2021. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván használtat.

Én is vettem már 4 mm-es nyári gumit 15-ért szereléssel 2 db-ot.

185/60 R15 méretben. Azt hittem, hogy milyen jót csináltam, egy nyarat kibír.

Hát úgy kapart az autó mint az állat. Mind kiderült 10 éves gumi volt.

2021. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt már párszor kinevettek, amikor a vásárolt gumik értékét nem az autó értékéhez, hanem a testi épségem értékéhez lőttem be.

Nem látom be miért kéne most rosszabb abroncsot vennem, mint az első gumicsere alkalmával 5 éves korában.

2021. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es: így van. Főleg hogy sokan vesznek 10-15 éves 200 lóerős autókat aztán legolcsóbb laufenn gumikkal járnak.

Attól, hogy 10-15 éves az autó még nagy eséllyel a gyári teljesítmény 85%-át minimum hozza. Nem szívesen vezetnék 170 lovas autót nyirkos/fagyos úton gyenge teljesítményű gumikkal.

Simán lehet, hogy ezen fog múlni. Haverom BMW-vel ment és kijött elé a földútról egy traktor. Mutatta a fényképet, Michelin prémium gumikkal kb 1 méterre állt meg a traktortól. Na most el lehet képzelni, hogy gagyibb gumikkal pont beleszaladt volna. Elég ha csak a lökös meg a hűtő törik. Már bukod amit megspóroltál a gagyi gumival.

2021. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!