Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy hívják azt az autó...

Hogy hívják azt az autó “alkatrészt” ami megállítja a megcsúszott autót?

Figyelt kérdés

Egy cikkben olvastam erről hogy drágább autókban van egy berendezés ami érzékeli ha az autó megcsúszik mondjuk a vizes úton és úgy korrigálja egyenként a kerekeket hogy a lehető legstabilabban tudjon megállni. (Nem vagyok benne biztos hogy így működik mert régen olvastam, de így rémlik.)

Ha valaki tudja a berendezés nevét annak hálás leszek.


2021. okt. 7. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

A fék állítja meg az autót.

A megcsúszást a kerekeken lévő fordulatszám-jeladók jeléből a vezérlőegység érzékeli, és kiadja az utasítást az ABS-kocka szelepeinek, hogy melyik fékmunkahengerben csökkentsék a nyomást.


Te a blokkolásgátló (ABS) kifejezést kerested, ami egy rendszer, nem egy darab alkatrész.

2021. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, az ABS-re gondoltam, köszi
2021. okt. 7. 17:11
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
A megcsúszás veszélyes, stop ABS!
2021. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ABS csak a kerekek blokkolását akadályozza meg (fékezéskor) a fékerő pillanatnyi elvételével.

A mwnetszabilizátor az, ami egyenként bele tud fékezni egyenként a kerekekbe, így akkor is segít korrigalni a megcsúszást, ha oldaliranyba csuszna ki a kocsi eleje vagy hátulja.

2021. okt. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nem csak a drágább autókban van abs, hanem 2004 óta gyakorlatilag minden autóban van, még a legfapadosabb suzukikban meg daciákban is.
2021. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem inkább az ESP-re, vagyis a menetstabilizátorra gondolt a kérdező.


[link]

2021. okt. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

#6 szerintem meg nem tudsz szöveget értelmezni, és azok sem, akik felpontoztak.

Ezt írja a kérdésben a kérdező:

"ha az autó megcsúszik mondjuk a vizes úton és úgy korrigálja egyenként a kerekeket hogy a lehető legstabilabban tudjon megállni."

Ez mitől lenne ESP, miért nem ABS?


Majd a #2-ben ez van: "Igen, az ABS-re gondoltam, köszi"


Erre jössz te, és miután a kérdező is megerősíti, hogy az ABS-re gondolt, te nagy bölcsen innen kitalálod, hogy ő mire gondolt pár napja otthon.

Nem tudom hogy ez vicces, vagy inkább már szánalmas.

2021. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: a kérdés valóban ESP-re utal, nyilván a kerdező elfogadja az ABS-t is, mert azt sokat hallod a köznyelvben, de az nem segít, ha meg csuszik az autó.

Az ABS annyit tud, hogy fekezéskor nem fékezi állóra a kereket, de oldalirányú csúszás esetén semmit nem tesz, csak a kerekek forgását figyeli.

2021. okt. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ABS: blokkolásgátló, fékezéskor nem hagyja hogy a kerekek állóra fékeződjenek. Mivel sokkal előnyösebb, ha gördül a kerék és nem csúszik. Kormányozható marad és a fékút is általában rövidebb. Kb. 2004 óta minden autóban van.


ESP: menetstabilizátor. Ha megpördül az autó, akkor a kormányállás és a kerekek forgása alapján a megfelelő kerekeket befékezve egyenesbe állítja az autót. Kb. 2015 óta minden autóban van.

2021. okt. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Villanyoszlop
2021. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!