Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora szükség van mostanában...

Kíváncsi ember kérdése:

Mekkora szükség van mostanában az autószerelőkre itthon illetve Nyugat-Európában? Mezőgazdasági gépésztechnikusi és környezetgazdálkodási agrármérnök asszisztens felsőfokú végzettséggel lehet e esély a gépjárművek világába hatékonyan beszívodni?

Figyelt kérdés

2021. okt. 8. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Esély mindenre van. Egyébként a szerelők mindenhol hiányoznak, így ha kiképzed magad, tutira lesz állásod. Az már más kérdés, hogy jó helyre bekerülni, kell elhivatottság és magas szintű tudás.
2021. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a klasszikus autószerelő szakma le fog épülni rövidesen. 10-20 év múlva. Az elektromos autók miatt át fog rendeződni ez a piac is. Én már 20 éve is azon az elven voltam, hogy ha lehet választani autóvillamossági szerelő és autószerelő között, érdemesebb az előbbit választani.


Akkoriban még gyerekcipőben járt, de látható volt, hogy egyre több elektronika lesz az autókban és azt nem fogja tudni a Jóskapista a sarki garázsban megbütykölni.


Most meg már jönnek az elektromos autók (ha tetszik, ha nem, ha jó dolog, ha nem). Nyilván futómű, fékek stb. azokon is vannak de már azokban is benne van az elektronika meg egyre jobban lesznek (az újakban).


Beszívódni minden szakmába be lehet, ez csak rajtad múlik (és nem a papíron ami éppen "kimondja" hogy te autószerelő vagy).


Én például rengeteg embert ismerek (autószerelőt is, de pl ácsot is) aki örülne ha lenne egy rendes segédmunkás akire nyilván egy idő után egyre több feladatot lehet(ne) bízni. Ha van tanulási hajlandóság benned, rövid idő alatt simán szerelői pozícióban is találhatod magad, csak akkor el kell fogadnod, hogy 1-2 évig kevés pénzért melózol sokat egy mester mellett. Ez is egyfajta befektetés. Rengeteget tanulhatsz és ezekben a szakmákban sosem a papír számít, hanem a tapasztalat és a tudás. Nyilván ha felsőfokú végzettséged van, akkor nincs gond a kobakkal, tehát ez miatt nem kell aggódnod :) A többi rajtad múlik.

2021. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Itthon lenne még rád igény, mert sok 20 év körüli autó szaladgál. Nyugat-európában már átalakult a szakma. Ott számítógépes ismeret, elekronikai hibák felderítése, elhárítása teszi ki a munka tetemes részét. Agrár beállítottsággal ehhez nem tudom lenne-e affinitásod.
2021. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy is érdekel a mezőgazdasági vonal, miért nem ezekre a munkagépekre szakosodsz? Jóval de jóval kevesebben vannak, mint az autószerelők, és mi átlag gazdák hozzá se tudunk legtöbbször szagolni, ha ezeknek az összetett elektronikájú gépeknek olyan hibakódja van.

Úgy kell ráadásul nyakon csípni a szerelőket, máskor rimánkodni nekik mert egyszerűen annyi dolguk van hogy megyéken túlra is járnak.

2021. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 jácint78 válasza:
0%
...
2022. nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!