Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Peugeot 206 1.4 benzines...

A Peugeot 206 1.4 benzines milyen autó?

Figyelt kérdés
Üdv! Érdeklődni szeretnék, hogy akinek van/volt ilyen autója, mi a véleménye róla, illetve aki szerelt ilyet, az javasolná, hogy ilyet vegyek? Mennyire gyakori a meghibásodás más autókhoz képest ebben az árfekvésben (400-600ezer forint)?

2021. okt. 12. 11:42
 1/9 Morzsi007 ***** válasza:
88%

Nekünk van egy 1. kiadás 1998.12. havi. 1.4 , 75 Le. 5 és fél évesen vettem, most 23 éves lesz.

Széria hiba a hátsó híd, ez cserére szorul, az újabbakat már talán javították.

Rohadás csak a küszöb aljánál van, ahol az emelő felfekszik.

Viszonylag egyszerű konstrukció, sok minden nem tud elromlani. Még egy érdekesség, hogy lassan belekerül a 4. kuplung szett. Ahogy megvettem 2 hónap múlva kellett cserélnem. Most egy hete megint elkezdett csúszni kicsit. Nem, nem vagyok béna….🙂 Ha van is gond vele nem nagy összegek.

Egyébként én most egy 1.6-os 206 CC-t választanék 2004 utánit.

2021. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Az első évjáratok nagyon rosszak voltak,rengeteg meghibásodással és típushibával.Olyan 2004-2005 környékén javítottak a mínőségén....állítólag.

Én utáltam és soha többet nem vennék ilyen autót.

Hátsóhíd,műszeregység,motorhibák,mindenhonnan folyt az olaj,hengerfej tömítés stb... hirtelen ennyi jutott eszembe...

2021. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
76%
Igen, az olaj folyik itt-ott, de már egy ideje ilyen 15 éve. Már nem foglalkozunk vele. Működik még.
2021. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
#1 azért én megnézném azt a küszöböt mégegyszer... a C3 is nem rohad nem rohad, mert a festék kívülről szépen egybe marad és takar, belül meg már konkrétan nincs anyag. Tapasztalat, Peugeot se kivétel. Én megnyomkodnám a helyedben azt a küszöböt, szépen fog ropogni.
2021. okt. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
90%

A széria eleji 206-osok különösen hitványra sikeredtek,tényleg minden bajuk is tud lenni és rohadnak amugy takarosan.

Ha már francia egy 2-es clioval jobban jarsz.Az legalabb tényleg nem rozsdál,meg a hatsó futoműve is teljesen más,tehát 2 komolyabb probléma azonnal kilőve.

2021. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Meg az 1.4 rezsónak alumínium a blokkja, ami szeret elvetemedni egy megfőzés után.

Kész tornamutatvány azon hengerfejtömítést cserélni. Ráadásul az alumíniumba kell belegyilkolni a hengerfejcsavarokat, ami nagyon nem mindegy.

2021. okt. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Az egyik legszarabb autó,ami a valaha a birtokomban volt.Na talán a renault megane felvette vele a versenyt.....
2021. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

tesó, öreg verdák már ezek, 20-on éves autót már rég láttam olyat, ami jó.


Amúgy nem olyan rosszak, nekem volt 1.4-es.


Másik bajuk még a szinte mindegyikről hámló lakkozás, ami nagyon ronda.


De fő baj velük a hátsó híd, rossz utakon lehet, hamar kifekszenek.

2021. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
KFU kódos 1.4-est érdemes elkerülni.
2022. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!