Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt K Astra automata...

Használt K Astra automata váltóval?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri,vagy merjek belevágni?Többnyire városozok,ezért gondoltam rá.De még sohasem volt automata váltós autóm.

Megbízható a váltó használt esetén is?Fogyasztása hogy alakul egy manuálishoz képest.

Valamint még egy dolog,a régi Opel motor,vagy az újabb PSA motor a jobb,megbízhatóbb.Hallottam,hogy többnyire a régi Opel motorosat részesítik előnybe,miért?


Köszi


2021. okt. 13. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Hát attól függ, automata váltónál az olajcsere a lényeg. Ezek még nem olyan öreg kocsik szóval nagy esély van rá hogy használtan sem lesz bajuk. a GM váltókat annyira nem dícsérik, bár annyira nem is rossz mint a CVT, de legjobb választás a ZF automata váltók lennének.
2021. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Én F-Astrát vennék, abba is van automata váltós. Azt még „sosem kop el”-OPEL volt, legendás Kadett-örökség, nem tervezett tervezett minőségromlás. De én a helyedben megvenném a piac legjobb A-Vectráját kevés km rel full extrásan plüss belsővel külföldről, forintban pár százezerért, automatával, azzal kimehetsz a világból is ha a rozsdát időben kezeled.
2021. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most H Astrám van,manuális valtóval.Nagyon szeretem,de ugye fiatalabb ez sem lesz.Semmi baja,nem eszik sokat,műszakin hozzá se kell nyúlni,csak lassan el kell gondolkodnom egy fiatalítason.Ahogy idősödik,egyre kevesebbet ér.Ezért gondolkodok az utódban.Az automatát meg a város miatt gondoltam.De meg az elején járok a dolognak.
2021. okt. 13. 10:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A K Astra teljes egészében GM platform. A facelift utáni 3 hengeres motorok is! A PSA felvárás után sem tervezték át az autót, nem érte volna meg. A GM padlólemezre, architektúrába pedig nem is lehet egyszerűen belelegózni a PSA motort. A mai napig GM licence alapján gyártják a K Astráket, nem kevés jogdíjat visszafizetve ezzel a GM-nek. Az L Astra lesz már teljesen PSA termék.

Az automata váltó nagyban előélet függvénye. Nem kifejezetten problémás, típushibájáról nem tudok. Fogyasztásban nincs jelentős különbség a váltó típusának függvényében.

A cserét nagyon gondold meg! Én egy nagyon jól felszerelt új kora óta nálam lévő, abszolút probléma és költségmentes H Astrát cseréltem el egy új K Astrára pár éve. Megbántam. Nagy csalódás. Minőségben sem ugyan az. Az ülés szerintem kényelmetlenebb hosszú utakon. Pedig kifizettem a legjobb AGR ülés nem kevés felárát. Nincs motorháztetőnyitó teleszkóp. Nincs biztonságiöv magasság állítás. Nincs világítás a kesztyűtartóba. És még számtalan ponton nagyon meglátszik a spórolás a gyártó részéről. A legmagasabb felszereltségi szintről beszélünk. Dízeleknél elcseszték a vezérlést. A ledmátrix fényszóró típushibás, előbb-utóbb pár éven belül szinte mindegyik tönkremegy, szintezési problémával. A csere saját zsebből horror. Rengeteget kellett visszahordanom az autót garanciális problémák miatt. Jövőre jár le a garanciám. Csak reménykedem abban, hogy már tényleg minden ki lett cserélve az autón, ami elromolhat és már nem lesz vele gond. Vezetni is jobban szerettem a H-t, hiába erősebb a K motorja. Az enyém manuális váltós, de a kuplung borzasztóan magasan fog 0 km-es korától. A fék nyúlós, van egy kis késleltetése, ami szerintem nagyon zavaró. A műanyagok már pár évesen is zörögnek, rezonálnak, nyöszörögnek. Ilyet a H Astra nálam 13 évesen se csinált. A kormányszervó lötyögős. A kilátás is korlátozottabb az autóból a magasabb övvonal és döntöttebb szélvédő miatt.

2021. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs gondod a H astrával, akkor nehogy lecseréld
2021. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Huu,bakker....ezek nem nagy hibák,de sok kicsi sokra megy.Én is biztos a falra másznék ezektől.

A H Astrám nagyon jó,szeretem Ezen infók függvényében 2x is meggondolom,hogy váltsak-e...

Köszönöm az infokat mindenkinek

2021. okt. 13. 14:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!