Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6.1 millióért teljesen új,...

6.1 millióért teljesen új, 130 lóerős, benzines Dacia Dustert vásárolnátok vagy maximum ugyan ezen az áron valamit használtan?

Figyelt kérdés
Illetve, ha használt autó mellett döntenétek, akkor mi mellett és miben jobb az szerintetek mint a Duster?

2021. okt. 13. 20:07
A kérdező szavazást indított:
Dacia Duster
Használtautó:
30 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Számomra egyértelmű hogy az új autó,

Én 5,5M ért vettem Fiat Tipo-t. Felbecsülhetetlen az érzés hogy bárhol bármikor történik valami a kocsival, az nem fog sok millóba fájlni. Garancia + casco.

2021. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ. Én úgy gondolom magamról hogy meg tudom állapítani egy használt autóról hogy jó vétel-e, nyilván azzal a kitétellel hogy az alkatrészekbe nem lát bele az ember de vannak jelek amikből lehet következtetni.


Így én keresnék ennyiért egy nekem tetsző, jó állapotú használtat.


Ha te is így gondolod magadról, akkor szerintem ennyi pénzért találsz jobb/gyorsabb/kényelmesebb/stílusosabb autót.


Ha nem értesz az autókhoz, akkor viszont egyértelműen az új autót kell megvenni és a gyárra/forgalmazóra bízni minden esetlegesen felmerülő problémát. Az új autónak ha kiesik a kereke az első kanyarban akkor visszasétálsz a szalonhoz és hozzávágod a kereskedőhöz a kocsikulcsot, hogy a sarkon kiesett a kereke ennek a szarnak, azonnal javítsa meg. Míg használt autónál ugyanez a játék a te zsebedre megy.

2021. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Csakis újat vegyél, az legalább garanciális és ha nálad lesz akkor ismerni fogod valamennyire.

Bármilyen használtat veszel 5-6 évesen, egy néhány év és már tíz éves el is múlt.

2021. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

az új autó nincs telefingva, ezért érezni az új autó illatát..az verhetetlen.


Benzines, 130 ló..mi kell még?

2021. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Pár éve új Opel Astrát vettem közel 7,5 millióért. Ez nálam már az az összeg, már a 6 millió is, amiért nem merek lutri használtat venni. Igaz az újjal is rengeteg garanciális probléma volt, de eddig ingyen javították. Van 4-5 nyugodt éved. Jövőre lejár a garanciám. Na onnantól lesz zsebbenyúlós a dolog, ha valami megkotlik az autón.

Ezek szerint a Daciak ára is jól felment már. Én SUV-t szándékosan nem akartam, hiába tolja orrba-szájba már szinte az összes gyártó. Baromira nem jönnek be.

2021. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Ennyiért már újat.
2021. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Mivel a Duster nagyon jó vétel, mindenképpen ezt ajánlom.
2021. okt. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Mielőtt dusterben gondolkozol, próbáld ki. Elég furcsa váltója van, én nem akarnám vezetni. Ezen az áron ráadásul már sok másik új autót megkaphatsz.

Én egyszer vettem új autót, soha többé. Kihozod a szalonból és máris buktál fél milliót. Aztán jönnek a rejtett költségek (mert halom alap felszereltséget kispórolnak, mint: gumiszőnyeg, téli gumi, pótkerék), ja meg persze az 1 hónap utáni szerviz 50-80 ezerét.

2-5 éves autókkal ugyanúgy nem lesz probléma, ellenben ugyanezen az áron magasabb kategóriából válogathatsz.

2021. okt. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Gyári szövetszőnyeg, gumiszőnyeg az enyémben alapból volt. (Nem dacia, 5-ös válaszoló vagyok.) A pótkerék ma már a legtöbb márkánál feláras extra. Alapból csak defektjavító készlet jár. Én kértem pótkereket. Szerintem jó ha van, az autó árához képest meg már nem tétel.

A "bukásról"... Új autót valóban az egyik legnagyobb hülyeség pár évre venni. Én azért vettem újat, mert minimum 8-10 évig megtartanám. Mostanában meg amilyen mértékben lökik felfelé az új autó árakat, konkrétan van olyanról tudomásom, hogy valaki a közelmúltban eladta az újonnan vásárolt autóját 3 évesen. Közel ugyanolyan árat kapott érte, amennyiért kihozta a szalonból 0 km-esen. Hogy lehet ez?! Úgy, hogy közben a három év alatt milliókkal drágult pontosan ugyan az az új autó. Ha a mostani árakhoz hasonlítjuk, akkor valóban 2 millióval olcsóbban adta, mint ami most megkapható a szalonban. Ha a 3 évvel ezelőtti árhoz nézzük, nullszaldósra kihozta. Ilyen is van...

Egy hónapos kötelező szerviz van a Daciára?! Az durva! Nálam az első éves szerviz volt a garancia feltétele. Ettől függetlenül az enyémet elvittem pár ezer km után egy köztes olajcserére. Nem került 80e-be csak a felébe. Igaz, nem kellett volna feltétlenül márkaszervizben cseréltetni az olajat, már mindegy, mindig utólag okos az ember. :)

2021. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Jelen pillanatban csakis az új véleményem szerint.

Ezen már nincs plusz költség.


Viszont ha veszel 6.1-ért veszel egy használtat, akkor azonnal vezérlés csere, olajcsere, a kopó alkatrészek is valószínű cserések, és ha prémium márkából választasz, abba az alkatrész is prémium áras, hiába 6-8 éves az autó. Tehát vagy lejjebb kell adnod a vételárat, vagy még bőven hozzá kell tenned párszázezret. És akkor van egy korosabb autód, ami bármikor újabb meglepetéssel szolgálhat.

2021. okt. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!