Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég vettem egy 50ccm...

Nemrég vettem egy 50ccm robogót és egy kissé nagyobb testű a többi 50eshez képest, emiatt nehezebb "felrakni" arra a tartókájára :D Mit lehet tenni ilyen esetben ?

Figyelt kérdés

Van sima sztenderdje is, de úgy szerintem eléggé instabil (nem tudom hogyan hívják ezt, de van az, amit kihajtasz és annyi, nem tud tovább hajolni-mozogni a sztenderd hátrébb, és van az olyan mint az enyém, hogy akármeddig hátra lehet hajtani, ilyen rugós... Remélem érthető)


És ugye van az a sztenderd másodiknak rajta, ami úgy a levegőben tartja a hátsó kereket, mert annyira feljebb emeli.

Na erre nehéz rátennem... :/


Ez a probléma.

Illetve nem tudom, ha lerakom valahova a motort egy fél napra, akkor azon az egy oldalas sztenderdre ráteszem, nem-e fog eldőlni ?!

Pl mert meglöki valaki/valami.


Azon kívül, hogy talán kicserélem azt az egy oldalas sztenderdet egy srabilabbra (mert a biciklimen is jobb van) lehet még egyebet tenni ?


22/L



2021. okt. 18. 01:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Rossz a technikád. A legnehezebb motorokat is könnyű felrakni a középstanderre.

Gondolom megpróbálod felrántani rá, ez nem helyes. Így csináld: 1. keressél vízszintes, stabil talajt (pl. beton, aszfalt). 2. Fogjad meg a kormányt bal kezeddel, az ülés mögötti kapaszkodót jobb kézzel (ha nincs, akkor valami mást amibe ott bele tudsz kapaszkodni), majd Jobb lábaddal a középstandert addig nyomd le, hogy mindkét talpa elérje a földet. Ekkor a motor nagyon stabil lesz. . 3. Teljes testsúlyoddal állál rá a standerre (tehát, egy lábon álljál). A motor nem tud felborulni ilyenkor, ezért volt fontos a 2. pont. 4. Ha ez nem elég a motor standerre helyezéséhez, a jobb kezeddel (ami az ülés mögött fog) húzzál fölfelé miközben továbbra is állsz a standeren / nyomod le a föld felé.

itt egy bemutató: https://www.youtube.com/watch?v=t6TGuO03wHM

így nagyon könnyű lesz


Oldalstanderen eldölhet, ha elgurul vagy puha talajra tetted le és megsüllyed

2021. okt. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A közepsztendert jó ritmuserzékkel kell használni, lendíted a motort, és a sztenderre is rá kell lépni a jó pillanatban teljes súlyoddal, azzal is segíted a motor emelését.

Szerintem csak gyakorlás kérdése.

2021. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi srácok!

Akkor megpróbálom a leírt módszereket, hogy teljes testsúllyal ráállok és ha kell egy kicsit segítek jobb kézzel.

Ha meg így is nehéz, akkor egy kis lendülettel ahogy a 2es mondta.


Amúgy eddig igen, tényleg úgy csináltam, hogy leérintettem a földhöz a középstandert és rögtön csak emelni kezdtem hátulról a motort egy kézzel, ami baromi nehéz volt eddig :D

Már egy kicsit kezdtem megszokni, mert az elején vagy a 4edik próbálkozásra sikerült, most már talán elsőre vagy másodikra sikerül is, de nehéz munka :D


Szerintem ki is megyek középstanderre rakosgatni a motort :D

2021. okt. 18. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!