Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 323F BG-n megcserélni az...

323F BG-n megcserélni az indexet és a helyzetjelzőt legális? Műszakin átmegy?

Figyelt kérdés

[link]


Így néz ki ugye, és az alapkoncepcio szerint az index belul van, a helyzetjelzo feher egok kivul. Tobbszor lattam mar, hogy emberek felcserelik. Szerintem is jobban nez ki ugy, meg alapbol ertelmesebb is ha kivul az index.

Mennyire legalis ez a muvelet? Muszakin atmegy?



2021. okt. 18. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

A helyzetjelző nem lehet narancssárga. Részlet a 6/1990 KÖHÉM rendelet 54-ből::

"Az első helyzetjelző lámpa csak színtelen (fehér) vagy kadmium sárga, a hátsó helyzetjelző lámpa csak piros fényt bocsáthat ki."

Láttam én is ilyet, főleg a tuningos kedvű BMW-sektől és golfos kölyköktől, de teljesen illegális. Mivel egy ellenőrzéskor a helyszínen vissza sem tudod cserélni, simán levehetik a rendszámot és elküldhetnek szigorított műszaki vizsgára. Akkor pedig jobb, ha nem rozsdafoltos a kipuffogód.

2021. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak is abban az állapotban lehet ahogyan az kijött a gyárból. A helyzetjelző mármint az első csak fehér lehet vagy kadmium sárga ahogyan az első is megírta. Ha az index lámpát variálnád meg csak azért mert úgy jobban néz ki azt nem lehet mert vagy egy közúti ellenőrzésnél megbírságolnak jobb esetben, rosszabb esetben ugrik a rendszám és a forgalmi aztán mehetsz szigorított műszakira.


Ha alapból műszakira viszed így az autót azonnal ki is állnak az állomásról és közlik veled hogy megbukott vagy nagyon jó indulatú műszaki biztos ad pár percet hogy helyre állítsd eredeti állapotra.

2021. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De azt nem értem, hogy attól még a helyzetjelző fehér marad, és az index is sárga marad, csak helyet cserélnek. Ezért linkeltem a képet, hogy lássátok, hogy hogyan van eredetileg, hogy belül a lámpák, kívül az indexlámpák, és ezt felcserélik, de a színeik attól még maradnak, meg a funkció is, csak máshol lesznek, de szinte ugyan ott.

Értem hogy mit írtok, nem is cserélnék sárgára lámpát meg fehérre indexet, de itt nem erről van szó!

Rendőrök meg úgysem tudják alapból hogy volt/van, ha csak nem volt ilyen kocsijuk.

2021. okt. 21. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehetséges, ha a két izzó vezetékét felcseréled és a lámpabúrát is megfordítod. Viszont a búrát nem tudod megfordítani, mert mechanikailag nem megy a helyére, a két oldalit sem tudod felcserélni, mert úgy sem stimmel.
2021. okt. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ahj istenem.

Sokan megcsinálták már, csoportban vagyok, ott is megcsinálta valaki konkrétan 2 hete.

Meg lehet oldani, a kérdés az, hogy műszakin gond lehet-e? Hiszen gyakorlatilag semmi nem változik, sőt jobb lesz, mert ha az index kívül van, jobban jelzi az rányt, mintha a kocsi közepén.

2021. okt. 21. 16:44
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]


itt van egy megcserélt pl

2021. okt. 21. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!