Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség egy gyári...

Mi a különbség egy gyári légszűrő meg egy "sport" légszűrő között? Azon kívül hogy a sport piros és drágább.

Figyelt kérdés

2021. okt. 18. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Piros?


A különbség annyi, hogy a gyári jobban véd a portól, a sport pedig kevésbé.

A gyárinak gyári hangja van, a sportnál jobban hallani, ahogy szívja a levegőt.

2021. okt. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem az autómban valamilyen sport légszűrő volt valamilyen fémből és nem papír micsodából, amikor megvettük és eredeti USA sportszűrő volt benne.

Azóta már gyári szűrőre lett cserélve, de én nem látok semmi különbséget. :)

A cserénél magyaráztak valamit, de nem értettem semmit. :D

Egyébként lány vagyok. :)

2021. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jahh, az enyém valamilyen sötét bordó színű volt, ha jól emlékszem és nehéz volt.
2021. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

piros, drágább és több szemetet enged át

elvileg az lenne a lényege, hogy a levegő könnyebben áramlik át rajta, de ezt azzal érik el, hogy nem szűr olyan jól, mint a hagyományos

teljesítmény nem nő tőle

2021. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4: Ez igaz, ezt magyarázták nekem is és éppen ezért cserélték ki az enyémben rendes szűrőre, amikor meglett az autóm.

2-es vagyok. :)

2021. okt. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:

Más a működési elve.

A gyári légszűrőben papírbetét van apró lyukakkal és a hajtogatás miatt nagy felülettel. A por nem fér át a lyukakon. Ha telítődik, cserélni kell.

A sportlégszűrőben a levegő nem kis lyukakon, hanem olajos textíliák között áramlik. A por beleütközik az olajos felületbe és beleragad. Rendszeresen speciális folyadékkal kell mosni és újraolajozni.

2021. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os erre is van külön olaj vagy csak rá kell önteni az 5W40et?
2021. okt. 18. 21:59
 8/9 krwkco ***** válasza:

Spéci olajat kell venni hozzá. És spéci mosófolyadékot. Akkor teljesíti azt, amit a gyártó igér.

Pl. [link]

2021. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utcai autó esetében a "sport" a "rallye" vagy "direkt" szűrő fantázi név, egyszű parasztvakítás, semmi más.

A gyári levegőszűrő árához képest drágább, hangosabb, és kevésbé hatékony.

2021. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!