Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akarok állófűtést rakni az...

Akarok állófűtést rakni az autómba viszont arra gondoltam, hogy veszek egy működőképes bontottat, és azt szereltetném be, ha alapból az enyém nem szerelt webastoval, akkor is beszerelhető, ha minden hozzá tartozó alkatrészt megkapok hozzá?

Figyelt kérdés
Tehát ugyanolyan autó típus mindkettő, mármint az enyém, meg amelyikből bontják. Aki csinált/csináltatott ilyet annak, hogy sikerült, és mennyibe állt meg a munkadíj?

2021. okt. 18. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg.

Az üzemanyaga legyen ugyanaz, a motorja akkora árammal menjen, 12-24 voltos lehet. És esetleg a teljesítménye ami kell neked, hány wattos legyen.

A bontotttal aza baj hogy nem tudod letesztelni , és mi van ha nem jó.

Meg azt nagyon kell ismerni hogy meglegyen hozzá minden, mert kiszerelésnél lehet nem vigyáztak nagyon vele.

Szerintem egy szakműhelyt keress fel és azok tudnak segiteni.

2021. okt. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Üzemanyag ugyanaz. De milyen szak műhelyt? Mert olvastam itt hogy valakinek már pár éve 400e körül adtak árajánlatot, annyiért meg nem akarok, hanem ha már létezik gyári akkor azt bevarázsolni valahogy, lehet kókányolásnak hangzik, de annyiért nem szereltetek be újat…nyilván nem olcsó semmi sem, de azért nekem enyhén pofátlan összeg, akkor maradok egy kis elektromos melegítőnél, ha nincs más opció
2021. okt. 18. 16:59
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A bontottnál csak magát a fűtő dobozt adják, jó esetben még a vezérlő panelt. Melléje kellenek a csövek, bilincsek, kipuffogó, rögzítő csavarok, üzemanyag szivattyú, stb... A legtöbb márkához be lehet szerezni minden apróságot, de lehet, hogy csak az alkatrész drágább, mint egy új kínai fűtés szett az aliexpressről.
2021. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én annyira nem akarok a kínai anyag minőségre hagyatkozni
2021. okt. 18. 17:44
 5/18 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Hát lehet hogy sok, de viszont ezek szinte örökéletűek.

Nekem a kamionba elmúlt 10 éves és még jól működik és itt ha jön a hűvösebb idő már egész éjjel megy a kályha .

Pedig nincs az a személyautó amelyikben ennyit menne .

Ha tudod akkor egy 220 voltos előmelegitőt rakass bele.

25 ezer plusz munkadíj.

[link]

Ez is felmelegíti a motort ha úgy állitod be egy kapcsoló órával.

2021. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen ennek a termékeit néztem, annyi bajom van, hogy nem mindig tudnám bedugni, ingázás miatt, és így nem a legjobb, de elég jó ötlet!

Meg nem akarok annyit költeni rá, mert nem tudom még meddig marad nálam, aztán így is költöttem rá, és valahol kell húzni egy határt, és abba már nem fér bele egy fél milliós extra.

Köszönöm a válaszokat!

2021. okt. 18. 17:51
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyet akarsz beépíteni! Levegőfűtést vagy a vízkörbe valót? Az előbbit jóval könnyebb beépíteni, de az csak az utasteret tudja fűteni. A vízkörbe valóból pedig teljesen komplettet kell beszerezni, lehetőleg kábelköteggel, vízcsövekkel együtt.

Én egy Merciből való vizes Eberspachert építettem be a terepjárómba, de a vízcsövekkel megdolgoztam rendesen.

2021. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Vízköröst, a motor hidegtől való kímélése a fő cél
2021. okt. 18. 22:33
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért ez megfontolandó. Manapság olyan enyhék és rövidek a telek, hogy nincs sok értelme.
2021. okt. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nagyon lassan melegszik télen, vannak benne módosítások és így sok a hideg járat, és az nem túl jó. Másrészt meg néha néha alszok is benne, így meg még komfortosabb lehetne:)
2021. okt. 19. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!