Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan vehetném rá apukámat,...

Hogyan vehetném rá apukámat, hogy szabályosan közlekedjen?

Figyelt kérdés

Én most csinálom a jogsit. Még csak a 8. óránál vagyok, de mikor apum mellet ülök, akkor mindig az az érzésem, hogy el fog rontani. Egy csomó mindent szabálytalanul csinál, pl. csak lelassít STOP táblánál, vagy épp 130-al megy 90 helyett, de van hogy 1-2 sör után is ugyanúgy vezet. Főleg ez az utóbbi két dolog zavar leginkább. Hiába mondtam neki, hogy ezt így nem kellene, nem tudom meggyőzni. Mindig azt mondja rá, hogy hülyeség, 35 év alatt levezetett 1 millió kilométert szinte folyamatosan gyorshajtva, az első 20 évben szinte minden nap ittasan, és 1 balesete sem volt. De engem még ettől zavar, nem érzem biztonságosnak.

Szerintetek van arra esély, hogy meg tudom győzni hogy legalább mikor mellette ülök akkor szabályos legyen? Vagy ő már úgy sem fog megváltozni?



2021. okt. 19. 00:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Nem fog változni. Reméljük nem lesz baja sose.
2021. okt. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Szinte semmit, ne ülj be mellé, ha ő vezet.
2021. okt. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Hívd rá a kopókat amikor ittas és megoldják egy időre vagy örökre.
2021. okt. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
A sörön kívül teljes mértékben balkáni vezetést alkalmaz a fater, mint a gépjárművel rendelkezők 60%-a itthon.
2021. okt. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Hát ilyen. Mondjuk a stop táblánál ugye tudod hogy a vonal előtt kell megállni aminek semmi értelme mert előre kell utána menni hogy körbe tudjunk nézni így baromság ahogy van. A 90 helyett a 130 sok, de a km óra csal így max 120 lehet , 30 százalék plusz nem a világ de nem szép dolog.


Részegen vezetni na az durva.

2021. okt. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
És ha lenne egy halálos balesete a pás vezetés miatt, akkor is lepontontoznál gyökér???
2021. okt. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

5-ös,úgy látom,te sem tudod,mint sokan mások,hogy miért kell a vonal előtt megállni.


Azért,mert ha megállsz a vonal előtt,és nem látod be a kereszteződést,előre kell gurulnod,ahol szintén meg kell állnod.Ennek az az oka,hogy a felsőbbrendű útról érkezőt még csak ne is zavard akkor,ha nem állsz meg.Mert ha megállsz,a vonalnál,akkor már csak gurulni tudsz a kereszteződésig.Ha nem állsz meg,akkor jó magyar szokás szerint sokan satufékkel állnak meg a keresztezîlődésnél,és ez a sebesség megijesztheti,zavarhazja a felsőbbrendű úton szabályosan haladót.

2021. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
7: hát soha nem álltam meg a vonalnal. Egy nettó baromság továbbra is. Más se áll meg és soha nem rémülten meg.
2021. okt. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát-tal nem kezdünk mondatot!!


Nem baromság,csak te nem tartod be.És nem mondtam,hogy te megijedsz,de elég,ha egy mazsola meg fog ijedni,mert kimész a kereszteződésig,és ott hirtelen fékezel.Előfordulhat,hogy átmegy a túloldalra,fel a járdára.Vagy elég,ha éppen egy rendör fog jönni a felsőbbrendű úton...Az azonnal leveszi,hogy nem álltál meg.

Ajánlom figyelmedbe a KRESZ könyvet!!

Nem kötekedni,kioktatni akarok,de azért,mert valamit nem tudsz,vagy baromságnak tartod,attól még meg kell állni a vonal előtt,és van értelme .

2021. okt. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ahamm. És ahol elsőbbségadás kötelező tábla van ott meg a bátrak mennek, mert a főútvonal van a mazsolak számára fenntartva.


Nem tudtam, elnézést.

2021. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!