Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi autóversenyzők jók...

Az alábbi autóversenyzők jók voltak?

Figyelt kérdés

Gondolok az olyanokra mint Heikki Kovalainen, Lucas di Grassi, d'Ambrosio stb. akik ugyan bekerültek a csúcs kategóriába, de a világot nem váltották meg.

Bár mondják, hogy esélytelen csapatoknál versenyeztek, de ha valóban annyira jók lettek volna, akkor tudtak volna fentebb lépni, nem?

Kovalainen esetében pedig ő tudta volna tartani a lépést és tudott volna legalább maradni a McLarennél.



2021. okt. 19. 11:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"aki 3 nappal ezelőtt majdnem minden létező rekordot is megdönthetett volna azzal"


volna, volna, volna...

Elég sokmindekire elmondható az az élsport világában, hogy megdönthetett volna sok rekordot, ha ez meg az történik... Nem így működik a sport. Hamilton a világbajnoki címek tekintetében Schumacherrel egálban van (de mivel sumi érte el elsőként, ezért ez az ő rekordja). Futamgyőzelem és pole szempontjából valóban vezet, de ne felejtsük el, hogy soha nem volt annyi futam egy évben mint az elmúlt pár szezonban, szóval ezt a helyén kell kezelni. Nem nehéz (persze a top versenyzők mércéjével, nem átlag embernek) megdönteni a rekordokat, ha régen 15 verseny volt évente, most meg 22. Nem mondom hogy rossz versenyző, egyértelműen benne van az örök top10-ben, de sok rekordját csak annak kösöznheti, sok hogy futam van a szezonban, illetve sok évet töltött el a F1-ben. Pl. az egy szezonon belüli győzelmek tekintetében (százalékosan nézve!) még a dobogóra sem fér fel Hamilton.

2021. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Hamiltonra sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy nem kiváló pilóta. Én is utálom, de egy robot az ember, beül, és eggyé válik az autóval. Fogadni merek, hogy 5 kör után Fangio autóját is megszokná.
2021. dec. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

Eszembe jut, egy régi kabaréjelenet:

"egyenlő pályák, egyenlő esélyek, elfutunk a hídig. (én biciklivel megyek)"

:D

Ezzel azt akarom jelezni, ha valakinek adottak a lehetőségek, hogy kölyökkora óta csak ennek éljen, és ehhez minden támogatást megkap, akkora jelenlegi mezőny 20 pilótájából több mint a fele, biztos tudná hozni a Lajoska szintjét.

2021. dec. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen támogatást kapott Lajoska, már csak úgy kérdezem? Lewis egy átlagos családból jön, egyáltalán nem volt sok pénzük, az elején kifejezetten nehéz volt neki, de már akkor nagyon jól ment, ezért kerülhetett egyböl a McLarenhez. Ehhez képest Verstappen, aki egy korszakos zseni, mégiscsak az eurómilliomos apja tolta csecsemökora óta, azért is juthatott az F1be 17 évesen.
2021. dec. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%

#14.


Annak a kissrácnak, aki 8 évesen a gokartbajnokság igazolt versenyzője, aztán 12 évesen szerződést köt a McLaren-Mercedssel, és 17 évesen a Brit Formula Renault bajnokságban versenyzik, annak az én mércém szerint nem egy átlagos életútja.

Ezek megvalósítátsához pedig komoly anyagi háttér szükséges a világ bármely pontján.


Főleg -ahogy írtad- ha "átlagos" családból jött.

2021. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

15ös

Anyagilag volt átlagos család, a szponzorok támogatták, mert látták, hogy tud valamit.

2021. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
37%

"Anyagilag volt átlagos család, a szponzorok támogatták, mert látták, hogy tud valamit."


Tényhogy nem volt olyan cégbirodalmuk mint sok más versenyző családjának, de azért átlag feletti vagyonnal rendelkeztek. LH apja IT manager volt, saját céget is vezetett, és úgy indította el LH karrierjét, hogy vett neki egy gokartot + évekig fizette zsebből minden kiadását. Valóban viszonylag hamar felismerték a tehetségét és szponzorálták továbi karrierjét, de az egész elindításához az kellett hogy apuka (reálértékben, mai árfolyamra átszámítva) egy átlag magyar családi ház árát ölte bele kezdetben. Most ha nekem azt mondod, hogy egy gyereknek az apja mától kezdve 2026-ig összesen 30 millió forintot költ a gyereke sportolására, az szerintem minden csak nem átlagos anyagi helyzet, még nyugaton sem.

2021. dec. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól látom, mások szerint sem ilyen egy "átlagos családi háttér".

Az egyéb kapcsolatokról pedig csak annyit, hogy 12 évesen szerződést kötni egy Ron Dennis szintű üzletemberrel...... háááát, ez sem esik meg mindennap pl. egy diósgyőri vasgyári munkás gyermekével. ;)

2021. dec. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%

18as

Igen, mert már 12 évesen gokartban is dimenziókkal volt a többiek felett. Egy Nico Rosberg nevű sráccal együtt, aki viszont tényleg kemény anyagi támogatást kapott otthonról is, de tehetsége is volt.

2021. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyszerűen, a végletekig kiveséztük Lewis Hamilton életét, igaz rá a legkevésbé sem voltam kíváncsi. :D

Ha lehet, a továbbiakban privátban folytassátok a diskurzust róla, köszönöm! :)

2021. dec. 18. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!