Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó mikor kezdi a regenerá...

Az autó mikor kezdi a regenerálást?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy hosszabb út alatt, viszont honnan tudja a kocsi hogy én mikor készülök hosszabb útra és érdemes elkezdeni regenerálni?

Vagy ha úgy gondolja elkezdi városban is csak leállításnál félbe marad?



2021. okt. 20. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

nem tudja

pont ebből jön a probléma: elkezdi és nem tudja befejezni, mert idő előtt megállsz


bizonyos autóknál észreveszed amikor regenerál (megnő az alapjárati fordulatszám). Az enyémnél ilyet nem tapasztaltam. Mindenesetre, ha napi használat mellett hetente legalább egyszer megy folyamatosan 1 órát, akkor biztosan regenerál.

2021. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Morzsi007 ***** válasza:
Van olyan autó amelyiken jelzi egy lámpa, mikor regenerál, de egyébként úgy működik, ahogy az 1. írta
2021. okt. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy alapjáraton is regenerál? Tehát pl másfél órát járatom az udvaron.
2021. okt. 20. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Városban is elkezdi, igen. Nekem már regenerált városban is. Az a feltétele általában, hogy üzemmeleg legyen a motor. Az autó nyilván nem tudja előre, hogy te még mennyit fogsz közlekedni. Ha leállítod, nem tud kiregenerálni, félbe marad a folyamat. És megint csak gyűjti a kormot amíg legközelebb üzemmmeleg nem lesz. Akkor elkezdi megint, de ha megint leállítod, akkor egy idő után el fog tömődni.

Én a pillanatnyi fogyasztásra szoktam néha rápillantani. Amior indokolatlanul az egekben van, akkor regenerál. Alapjáraton is regenerál, csak tovább tart és rosszabb a hatásfoka. Azaz nem fog olyan jól kiégni a filter, csak valamennyire. Emiatt hamarabb fog megint telítődni és újabb regenerálás lesz szükséges

Amikor regenerál az alapjárati fogyasztás nálam 0,3-0,4l/h-ról, 1,8-2,5 l/h-ra ugrik. Menet közben simán 10 l/100km-es fogyasztásokat ír, úgy hogy nem gyorsítok és nem is megyek hegyre fel. Motorféknél pedig nem esik le 0 l/100km-re az érték. Na ekkor ha lehet, nem illik leállítani.

2021. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Morzsi007 ***** válasza:
52%
Magasabb fordulaton kezdi el, alapjáraton nem fog.
2021. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!