Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki jól vezet, az egy kis...

Aki jól vezet, az egy kis teljesítményű autón is meg tudja mutatni azt?

Figyelt kérdés

Ehhez elég egy 90-100 lóerős autó is, vagy csak a nagyobb teljesítményű autók volánja mögött látszik, hogy ki mennyire jó?

Ezt abból gondolom, hogy egy gyenge autóval nem számít nagy dolognak közlekedni, míg egy erős kocsit tudni kell uralni, az erejéhez mérten használni különböző helyzetekben.



2021. okt. 21. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit értünk jó vezetés alatt? A határokat kiautózva minél jobb köridőt egy versenypályán, vagy a biztonságos, szabályos, körültekintő, előrelátó és defenzív közlekedést? Mert utóbbinál teljesen lényegtelen a jármű teljesítménye.
2021. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"egy erős kocsit tudni kell uralni"

Egy erős kocsit is csak akkor kell tudni uralni, ha idióta módjára közlekednek vele. Aki tud vezetni, az nem közlekedik idióta módjára. Normálisan használva pedig tök mindegy, hogy 100 lóerő, vagy 300, vagy 600. Ezt jelenti a vezetési tudás, nem pedig azt, hogy a béjemvét keresztbe rakja a körforgalomban.


Az a fajta vezetési tudás, amire te gondolsz, az közúton nem jön elő... vagyis inkább nem lenne szabad, hogy elő jöjjön.

2021. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit kell megmutatni?
2021. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha driftelni akarsz egy körforgalomba, ahhoz kel tudás is meg arra alkalmas autó is.
2021. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

egy nagyobb teljesítményű gépnél is csak arra kell figyelned, hogy ha nagyon megnyomod a gázt, az 70-80 körül is azonnal elkapar és ha volt annyi eszed, hogy kikapcsold az ESP-t (vagy limitált/sport módba tedd), ne adj isten mindezt egy hátsókerekes autónál sikerült megtenned, akkor egyből mész is a falnak, ha nem tudod nagyon jól hogy mi is követi egyből a lepadlózást

de mondjuk ha az ESP-t bekapcsolva hagyod és esetleg összkerékhajtású autóról van szó, akkor sok különbség nincs, csak ne lepődj meg hogy jobban gyorsul

2021. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit uralni. Gázpedál egyik autóban sem be/ki kapcsoló... ahogy nyomod, úgy megy

Vezetési tudásról Hungaroringen beszéljünk. Közúton elhanyagolható. Elég, ha magabiztosan kezeli az autót. Közlekedési tudás a lényeg.

2021. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én az 58 lóerős vackommal bármit meg merek előzni, ami előttem megy lassabban, de a jellemzően a s.ggembe mászó, jóval erősebb autót vezető sofőrök rendre tőlem várják a csodát, hogy menjek már gyorsabban.

Erősebbet azért nem veszek, mert: sokat fogyaszt, több hibalehetőség, berepülnék vele a susnyásba.

2021. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Éppen ellenkezőleg, aki gyenge autóval is megállja a helyét, az az ügyesebb szerintem. 250 lóerős autóval könnyű vagánykodni. 75 lovas kicsi szívó benzinesem van, sokaktól hallom, hogy lehet ezzel előzni, blabla. Tényleg megszokást igényel, de lehet. Lendületből, amit szokni és tanulni kell. Vagy pl gyakran járok egy bizonyos hegyi szerpentines, nagyon élvezetes szakaszon. Igaz, hogy a határát súrolom az autó tudásának, de lendületből úgy megyek fel az éles kanyarokban az emelkedőn, hogy én érzem magam kínosan, mikor utólérek valami drága, kifejezetten sportos erős akármit, és le kell húzódjon előlem, mert úgy kanyarodik az autóval, mint valami tetü. És pont emiatt sokszor azt érzem, hogy nagyon is szeretem ezt a kisautót, mert legális keretek között tudom kiélni magam vele. Pörgetem a motort, 5-6000-ig, kanyarokat határon autózva veszem be, és ilyen 80-100 km/h tempóval is hatalmasakat lehet autózni. Ugyanis közben lett 300 lóerő feletti autóm is, tudom mit jelent a végtelen erő. Jó érzés, de az nem, hogy 200 felett megyek vele, és semmi ingert nem ad, úgy érzem, még gyorsabban kéne menni. Veszélyes.
2021. okt. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyóócas te kajak szerpentines úton előzgetsz?

Báászki te nagyon hülye vagy.

2021. okt. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9es

Olyan útról beszélek, ahol 2 sáv megy felfelé. De amúgy is megragadtad a lényeget.

2021. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!