Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes 4 évszakos gumit...

Érdemes 4 évszakos gumit venni,vagy a hagyományos téli,nyári gumi jobb?

Figyelt kérdés

2021. okt. 22. 23:52
A kérdező szavazást indított:
4 évszakos megéri
Hagyományos jobb
24 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
A 4 évszakos se télen se nyáron nem jó annyira mint a direkt erre szezonra való gumik, viszont szerintem a nagy többség nem autózik annyit és úgy, hogy lekopjon, hanem előbb öregszik el a gumi, ezért sokan gondolkodnak a 4 évszakosban.
2021. okt. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

3 éve 4 évszakost használok, 20.000 km-t mentem vele. KUMHO SOLUS 4S 88H HA31 195/60 R15 a pontos típus, G Astrán van. Nyáron kissé zajosabb, mint egy nyári. Aki sokat megy vele nyáron hosszú távon, azt lehet hogy zavarná, engem nem zavar. Az autót az év kb. 360 napján használom, főleg hajnalban és főleg városban. Ritkábban megyek hosszabb távokat is (100 km). Télen is nyáron is eljutottam vele mindenhová, pedig elég meredek kanyargós helyen lakom. Ennyi km futás esetén nekem nem érdemes téli-nyári szettet venni, ésszel kell vezetni, a fagyos hajnalokon is fel-le jutottam a dombokon vele. Aki megteheti vegyen új téli-nyári szettet, sokáig csak használt téli illetve nyári gumikat tudtam csak venni, inkább beruháztam egyszer egy új 4 évszakosra, eddig nem bántam meg. Ez a 4 évszakos gumi 3 évesen jobb mint a lerúgott 10 éves gumik amiket kapni általában, hiába van mély mintájuk, a gumi anyaga már megváltozik, repedezik. Én csak ajánlani tudom, ha nincs 200.000 Ft-ja valakinek hogy téli-nyári szettet használjon felnistül. Ha egy garnitúra felni van akkor meg a felniről legyilkolni-felrakni meg évente a téli nyári szettet egyenesen bűn, a gumik nem szeretik.

Amilyen időjárás van, a téli szettet nehéz kihasználni Magyarországon, attól függetlenül ha újabb autóm lesz, szeretnék rá téli-nyári szettet.


73.808,- Ft volt 2018-ban a 4 db gumi újan, számlával, a felnire felrakatás centírral összesen 5500 Ft volt (alufelni).


El kell dönteni kinek mire kell, ha van pénz ÚJ garnitúra téli-nyárira, akkor az kell, ha nem annyira, de egy ilyen új szettet meg tud venni valaki, akkor vegye. A KUMHO-ból volt régebben téli gumim, használt, de elmentem vele mindenhová, nekem bevált ez a márka.

2021. okt. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Amilyen szélsőséges néha az időjárás, reggel pár fok, napközben nyárias meleg, sokkal jobban megéri a 4 évszakos. Ésszel kell vezetni. Akinek az hiányzik, az a téli gumival is összetöri magát, jó esetben, rossz esetben sajnos mást is.
2021. okt. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

8 éve járok négyészakos gumival. Az előző autómon is az volt, a mostanin is ez van.


Mindkét szettet újonnan vettem.

Így néz ki a matek:

8 év, két autó, 2 szett gumi 400.000. Szerelés 2x10.000= 420.000


Ugyanez téli nyári esetén szintén új szett vásárlással így nézett volna ki:

8 év, két autó

2 szett nyári 400.000

2 szett téli 400.000

2 felni garnitúra 2x180.000=360.000

Évszakos cserék 8x2x10.000=160.000


Szóval gumikat cserélgetve 920.000Ft plusz kiadásom lett volna.

2021. okt. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%

Milyen gumival jársz,hogy 2 szett 400k??Az 50k/gumi....

Nekem Astrám van,téli-nyári szett.

A nyári volt 16/db Hankook Ventus Prime 3,a téli 18/db Continental TS860.Mindkét szettet újonnan vettem 3 éve.Mégbkab 3 szezon van bennük,és kuka.

Ezt ha összeadod,az 34,es számolj rá még 15öt darabonként,mert 2 szett felnim van.

Tehát én ugyanott vagyok anyagilag,mint te,és én minőségi téli-nyári gumibal járok.

Arról nem is beszélve,hogy 8 éves gumit már nem raknék az autómra.

Lehet,hogy jó a profilmélység,de 8 szezont lenyomott télen és nyáron,kitéve az évszakok viszontagságainak....egy abroncsot se terveznek 8 évre..

2021. okt. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

crossclimate 215/55r17


És a 8 év 2 auto volt. De a cserélgetett gumik is ugyanúgy öregszenek, szóval ez pont ellenük érv.

2021. okt. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Erre az éghajlatra a 4 évszakos a legjobb.

Kb. 5 napig van hótakaró és elmebeteg hőingások vannak.

Téli hónapokban hetekig ilyen 10-15 fokok vannak, aztán március-áprilisban meg tök véletlenszerűen fagy és hóesések vannak.

2021. okt. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem ellenük érv szerintem.Egy abroncsnak 5-6 év az élettartalma,mindegy hány autón használod.Utána az anyagösszetétel megváltozik,öregszik a gumi,a szemmel nem látható tulajdonságait veszíti el fokozatosan.Kanyarba nem foga annyira tapadni,mint 1-2 évesen,megnő a fékút.Valamint hajlamosabb lesz repedezni.Ez minden abroncsra igaz,évszaktól függetlenül.Szerintem a 8 éves abroncsaid már bőven csereérettek.

Nem vitát nyitottam,ne értsd félre,de én nem használnék 8 éves gumit.

6 évesen vettem az autómat,a gumikat azonnal cseréltem újra,mert még a gyáriak voltak rajta.A mostaniakat is 2024be cserélni kell,vagy legkesőbb 25be,ha addig nem cserélem le az autót.Mert akkor már nem költök erre,az új tulajdonosa majd megteszi,ha akarja.

2021. okt. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek 8 éves abroncsaim.

Az első autón 5 évet használtam őket, majd eladtam az autót.

A mostanin 3 éve vannak fenn.

2021. okt. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Akkor viszont a számításod hibás.A 400k 5 évre számold.

Vettél egy másik autót,aminek az árába benne voltak az abroncsok árai is.Ha veszel egy autót,de azt mondod,nem kérem az abroncsokat,olcsóbb lesz.(más kérdés,hogy így szerintem nem lehet autót venni)

De a vételár mindenképpen tartalmazza a gumik árát is.Ezt is számold hozzá a 400-hoz.És ha ezt 3 éve használod,feltételezve,hogy akkor voltak cserélve zsír újra,amikor vetted,akkor is még kb 3 év,es cserélheted.

2021. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!