Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó P és N különbség?

Automata váltó P és N különbség?

Figyelt kérdés

Nem nagyon bírja már a térdem a kuplungozást, ezért váltanék automatára. Mivel nem nagyon van tapasztalatom az ilyen váltók terén, ezért lenne 1-2 kérdésem.


Arra lennék kíváncsi inkább, hogy ha valakire várok pár percet és nem állítom le a motort, akkor addig N-be vagy P-be érdemes rakni? Kézifék automata váltó esetében mindig ajánlott, vagy sík területen a P fokozat megtartja, olyan, mint amikor manuálisnál sebességben hagyjuk?


Azt olvastam, az N fokozat nem is fontos, azt kb. senki sem használja. Gondolom arra jó, ha mondjuk tolni kellene az autót.


N-be lehet rakni menet közben is?


N-ben meg P-ben nem kell nyomni a féket járó motor mellett sem, ugye?



2021. okt. 24. 05:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
9: van amikor a forgalmi szituációk alapján az a legideálisabb. Pl enyhe lejtő, ahol nem baj ha nagyon felgyorsulok, így a mozgási energia nem vész el a motor alapjáratnál nagyobb fordulatú mozgatására, jóval később kell visszatenni sebbességbe és gázt adni, mintha motorfékkel mennél.
2021. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
#11: Igen, spórolsz egy ml benzint, cserébe balesetveszélyes, és nyírja a váltót, tényleg megéri. Pont az a lényege az automatának hogy az ilyen vezetéstechnikai hibákat ki tudja küszöbölni
2021. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Manuális váltóról volt szó!!
2021. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ezt a fékes dolgot én úgy értettem, hogy nem váltás előtt, hanem szimpla várakozás esetén. Szóval megállok, azaz fékezek, még mindig tartom míg P-be nem rakom, berakom P-be, de jár a motor, mert kb. 2-3 perc és jön az, akit várok. Gondolom leszállhatok ilyenkor a fékről járó motor mellett is, ha P-ben van, nem?
2021. okt. 25. 02:52
 15/18 anonim ***** válasza:
54%
#14: Várakozásnál persze, de akkor is inkább kézifék tartsa a kocsit. Nem értem miért olyan fontos, hogy ne kelljen soha behúzni a kéziféket.
2021. okt. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#13: Mindegy milyen váltó, üresben gurulás vezetéstechnikai hiba
2021. okt. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Én mindig behúzom, ezek csak szimpla kérdések voltak...
2021. okt. 25. 15:33
 18/18 anonim ***** válasza:
Lassítás közben pont totál értelmetlen lenne kidobni üresbe.
2021. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!