Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyen személy veszélyes a...

Az ilyen személy veszélyes a közlekedésben, bevonnátok a jogosítványát?

Figyelt kérdés
Egy ismerős mindig bőven a megengedett sebesség határ alatt vezet. Egy évben jópár alkalommal hétvégén vezet a Balaton déli partján kétszer 60 km-t, és nem az M7 autópályán megy, hanem a régi 7-es főúton, kifejezetten kényelmes tempóban. Kicsi szűk helyen parkolni nem tud, úgyhogy Lidl be pl autóval akkor megy, amikor a Lidl melletti OBI még vagy már nincs nyitva, és beáll az OBI parkolóba. A Penny esetében többször megkérdezi tőlem, hogy pl vasárnap 17.00 fele sokan vannak e, ha nincsenek, akkor megy és a parkoló olyan legtávolabbi pontjában áll meg, ahova senki sem áll, és bőséges helye van be és kiállni. (Egy ismerős mondta tegnap, hogy ennek az embernek nem való a jogosítvány, hiába vezet 35 éve)

2021. okt. 24. 10:35
A kérdező szavazást indított:
Az ilyen lassú körülményes sofőr is veszélyes, be kellene vonni a jogosítványát neki is
Semmi baj nincs vele, nyugodtan vezessen.
Bár minden sofőr ilyen lenne, inkább az a dühítő, hogy sok sofőr azt nézi, hogy legközelebb parkoljon a bolt bejárattól
29 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Ha tudja hogy nem tud jol parkolni, ezert messze all, akkor mi is a gond vele? Nem veszelyeztet masokat.
2021. okt. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meg te vagy veszélyes a közösségre a mentalitásod miatt, kérdező! Azért kizárnál bárkit is a közúti forgalomból, mert felelősségteljes! Azok az emberek pedig - a jelek szerint - "rendben vannak" nálad, akik felelőtlenek, nincsenek tisztában az általuk vezetett jármű paramétereivel, képességeivel, agresszívek, idegbetegek és szlalomoznak - akár autópályán is! A te tornyodban van a hiba, - nem azokéban, akik felelősségteljesen viselkednek a közutakon! Ennyit tudsz, meg a fegyverszámodat!
2021. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem feltétlen veszélyes, viszont ha nem mer 60-nál többel menni főúton mert magyarul f#sik akkor nem való neki a vezetés. Az hogy parkolni nem tud az ő problémája, majd viseli az esetleges károk következményeit.
2021. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Az igazság az, hogyha PPL vizsgát csinálok helikopterre vagy sportrepülőre, ott kell x repült óra, és orvosi, illetve amennyire tudom pszichológiai vizsgálat is kell időszakosan. Namost odafönn nincs ennyi marha, és ha megnéztük mennyivel több súlyos baleset van az utakon, teljesen jogos lenne időszakosan vizsgálni a vezetési képességeit és(!) pszichológiai állapotát az embereknek. Ezzel ki lehetne szűrni azt is aki nagyon nem tud, vagy aki nagyon agresszív.


Azzal a válasszal egyetértek, hogy sokkal veszélyesebb az aki béna, de Fittipaldinak képzeli magát, mint aki tudja, hogy nincs a topon.

2021. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Persze az autó-lobbinak az az érdeke, hogy Gipsz Jakab is vezessen, törjenek az autók, kelljen új autó és új alkatrész.

4 voltam.

2021. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Te inkább depressziós vagy ezen a téren.

Nekem van egy kollégám aki évtizedekig kamionozott és ő is szinte a legtávolabbi parkolóba áll be.

Azzal indokolja hogy itt kevesebbszer törik össze vagy nyitják rá az ajtókat.

AZ meg hogy az autópálya mellett megy, hát minek fizessen pár percért több ezer foritot???

Én is így szoktam, 60 km-es autópálya miatt nem veszek 3800 ft-ért matricát, hanem megyek melette és nincs 10 perc különbség közte.

2021. okt. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg nálad van a baj hogy mindenkit kritizálsz.

Gondolom nem régen van meg a jogsid és most te megszabnád mindenkinek hoyg hogyan vezessen !!!

2021. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszoló. Egy ismerős vonná be a jogosítványát, akit a zárójeles megjegyzésben irtam, nem én. No meg a 18 szavazó fele, azaz 9 személy. Miután baleset mentesen vezet, sosem büntették meg, én sem bántanám. Kedves 6-os válaszoló. Nála nem anyagi okai vannak, hogy nem az autópályán megy, hanem ott tényleg félne a számára túl gyors tempóban. Tartott is attól, hogy nehogy legyen az M7 nek olyan szakasza, ahol a régi 7-es lett volna autópályává alakítva költség csökkentés miatt.
2021. okt. 24. 12:40
 9/15 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Én elég jól vezetek, de így is a lehető legtávolabbi részre parkolok nagyobb bevásárlóközpontok parkolójában.


Nem azért mert nem tudok parkolni, meg félek.. na jó tényleg félek, de a sok proli primitív tirpáktól, akik a szarjukkal simán rávágják az ajtójukat a számomra féltett kocsira!


Ezt egyszer élőben megéltem, hogy ott ültem a kocsiban és nagycsaládos koma szó nélkül nekivágta a kocsimnak az ajtót, és mikor szóvá tettem, látszott, hogy ő tényleg komolyan nem érti, nem fogja föl mi is a baj ezzel!


Nem vagyunk egyformák van akinek egy tárgy az autó, az fel sem fogja sosem tudni, azt amikor valakinek tényleg szenvedélye a kocsi, meg nem egy rakat szarja van, aminél úgyis minden mindegy!

2021. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"ha nem mer 60-nál többel menni főúton"


Az mondjuk sehol nincs leírva, hogy nem mert menni, csak annyi, hogy "kényelmes" tempóban megy és hogy autópályára nem megy fel.


Mondjuk 60 km-ért én sem mennék fel pályára, és a Balaton környékén én is szeretek kényelmes tempóban menni, mondjuk másképp nem is nagyon lehet.

2021. okt. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!