Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó gumifújatásnál nem fog...

Autó gumifújatásnál nem fog leereszteni?

Figyelt kérdés

Bocsi kicsit fura kérdés, de egyszer bringával odamentem a benzinkútra fújatni, és kész szenvedés volt, egyből full lapos lett a gumim a mint rátettem a szelepre a cuccot. Felfujtam de amikor levettem megint full lapos. Aztan jött egy másik bringás, ő segített, de mondta h xar ez a fújató.


Azóta van inkább otthon pumpám, de ugye kerékpárnál amint ráteszem a szelepre, már enged is.


Most mennék először autó guminyomást mérni + fújni, mert szerintem nem oké, csak félek h itt is az lesz, ha kicsavarom a szelepet fulra leereszt, mint a bringa. És ugye autónál nagyon nem mindegy.


Lehetséges, vagy autónál ne féljek ilyentől?



#gumi #guminyomás #Gumifújatás
2021. okt. 25. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy jó fújtató nem engedi leereszteni a gumit. Ha rosszul helyezed fel akkor szökhet a levegő.
2021. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

amig felteszed/leveszed, valamennyit ereszt, de folyamatosan nem kéne

legyen az autóban szirvargyújtós automata pumpa, sok esetben jól jöhet (pl. lassú defekt)

2021. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:

"ha kicsavarom a szelepet fulra leereszt, mint a bringa."

Itt lehet a baj. Le kell venni a szelepsapkát. Azt csavarni kell, az igaz. De ettől a szelep még megtartja a levegőt. Utána nem kell, nem szabad csavarni semmit.

A szelep közepén van egy kis kiálló rudacska. Azt benyomja a pumpa feje. Akkor kinyit a szelep. De ha jól rakod fel/nyomod rá a pumpafejet, akkor egy kis szisszenés után körben lezárja a levegő útját.

A kerékpárnál sem kellett volna "kicsavarni" a szelepet.

2021. okt. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De leveszed a szelepsapit akkor 3 másodperc alatt ereszt le teljesen.. viszont a szelepsapi felcsavarása fújás után 4 másodpercig tart. szerinted a világ ezt hogyan oldja meg? :D :D
2021. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!