Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorolaj esetében az...

A motorolaj esetében az ajánlott ACEA minősítéstől eltérő olaj (c3 helyett c2) használata gondot okozhat?

Figyelt kérdés
Hyudai i20 2013 1.2 es benzinesbe szeretnék olajat rátölteni és eredetileg 5w30 c3 volt benne de most 5w30 c2 lett vásárolva innen a kérdés.Köszönöm.

2021. okt. 25. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez alapján az i20 motorokba ACEA A3/B4 a követelmény.

[link]


Amúgy tőlem azt öntesz bele amit akarsz, ha nincs kéziköny, és neten keresni is képtelen vagy.

2021. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

"ACEA C2: Figyelmeztetés: ezek az olajok bizonyos motorokban nem alkalmazhatók az alacsony HTHS viszkozitás miatt. Ilyen esetben a gépkönyvi és gyártói előírásokat be kell tartani."

[link]

A használati utasítás engedélyezi utántöltésre?

Nem tudod visszavinni és kicseréltetni? (Vagy ajándékozd el: "Az ACEA C2 egyes Honda, Mitsubishi, Peugeot, Subaru, Suzuki, Toyota típusokban használatos.")

2021. okt. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

igen, az előírt szabvány betartása nagyon fontos

ha már beletöltötted, minél előbb cseréljed le

2021. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, nem öntöttem bele csak én régebbi autót használok és nem foglalkoztam ilyesmivel ezelött, az olaj be lesz cserélve.Kösz mégegyszer.


Az egyes anonimnak a válaszom: Ha nem tudsz tisztességes választ adni minek firkálsz ide bármit is? Ez olyan "mintha" úgy köszönném meg hogy : köszi a segitséged ,de ap.d fa..át!

2021. okt. 25. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!