Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B és a C jogositványban lévő...

B és a C jogositványban lévő kreszben mi a legnagyobb eltérés?

Figyelt kérdés
Kb ugyan az, nem?
2021. okt. 28. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan része, ami teljesen más.

Tilalmi táblák, sebességhatárok, fokozott jobbra tartás fogalma, megállási szabàlyok is màsok.

A műszaki része sokkal bővebb, külön a légfék miatt is


Hidd el, nem véletlenül van különválasztva.

2021. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké,köszönöm.

Nagy fába vágtam a fejszét, szeretnék buszsofőr lenni :) B sikeres lett, most kezdem a C-t :)

2021. okt. 28. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A "C" és majd a "D" közt már nem lesz akkora különbség.



De, mondok egy konkrét példát.


Zebra előtt ugye személyautóval 5m-en belül megállni tilos.


3,5t feletti teherautóval ez a távolság 15m.



Aztàn többsàvos úton nem mehetsz huzamosabb ideig teherautóval a belső sàvban.

A jobb szélsőben kell haladnod, ha balra fordulsz akkor csak közvetlenül a kereszteződés előtt sorolhatsz beljebb, a balrakanyarodóba.

2021. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm barátom
2021. okt. 29. 06:59
 5/5 anonim ***** válasza:

A B-s jogsinál csak a sima KRESZ és közlekedési alapismereteket tanulsz, minimális műszaki dolgokkal. A vizsgán is 55 kérdés van, amiből azt hiszem 75 pont a maximum, és 10 hibapontot téveszthetsz. Tehát 65-nél még át enged.


C kategóiránál már ez bonyolultabb és összetettebb. Itt mindent IS megtanulsz a teherautókról. Rengeteg műszaki rész van. A KRESZ és az elméleti részek az alábbi módon épülnek fel:


1: KRESZ és Közelekedési Alapismeretek

2: Szerkezeti és Üzemeltetési Ismeretek

3: Munkavédelm, Tűzvédelem, Szállítás


A vizsgán ez 3×25 kérdés, tehát összesen 75. Az, hogy hány pont, azt nem tudom. Én 4-et hibáztam összesen. :D


Mivel a C kategóriához szükséges az EÜ 2-es orvis, ami annyit takar, hogy 102-es kód van a jogsiba (5 évente újítani kell, nem 10, mint a sima orvosinál), mert Te hivatásos gépkocsivezető vagy, vagy legalábbis az szeretnél lenni.


Teljesen mások a szabályok minden téren. Műszaki rész, stb. Itt levegővel működik a fék rendszer, és nem olajjal, mint a személy vagy haszon gépjárműveken.


KRESZ alapjában véve ugyanaz, de bőven ki van egészítve még plusz dolgokkal a teherautósoknak. Én ha vissza emlékszem, akkor a B kategória kutya fasza volt 5,5 éve e-learningen. Most 2 hónapja fejeztem be a C-s e-learningen, és hát... Izzasztó volt. Ezt tanulni kell, és meg is kell tanulni. 3-szor annyiba kerül, mint egy sima B-s jogsi.

2021. nov. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!