Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » G Astra bal első tompított...

G Astra bal első tompított világítás nem jó - mi baja lehet? Persze ünnepkor romlik el, amikor nem tudom szerelőhöz vinni...

Figyelt kérdés
Tegnap elment a bal első tompított. Gondoltam semmi gond, már többször cseréltem benne izzót. A benne levő izzó szemrevételezéssel jónak tűnik, két új izzót is belepróbáltam, egyikkel sem megy. A többi lámpa jó (első-hátsó helyzetjelzők, féklámpák, reflektor, helyzetjelző, ködlámpák). A biztosítéktáblát még nem volt érkezésem megnézni,de úgy emlékszem, hogy a hátsó világítással egy biztosítékon van, tehát akkor a többi lámpa se világítana ha biztosíték gond lenne... Tudja valaki (és ha igen árulja már el legyen szíves) hogy a bal első lámpa G Astrán külön biztosítékon van? Vagy kábelszakadáson kívül még mi baja lehet? Ránézésre a kábelek jók, nincs mérőműszerem hogy kimérjem.

2021. okt. 30. 18:21
A kérdező szavazást indított:
A bal első tompított egy biztosítékon van a hátsó lámpával.
A bal első tompítottnak külön biztosítéka van.
Már találkoztam ilyen hibával, kommentben leírom
Passz
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
99 százalék a biztosíték.
2021. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző a kábelek szakadása. Maximum mikor 100wattos égőt raknak a lámpába, akkor van gond a kabelekkel.
2021. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

A biztosítékokkal foglalkozni értelmetlen. Ha egy szaros 5 wattos izzó elcsapja a biztosítékot, akkor ott valami komoly baj van. A biztosíték kicserélésével semmit nem oldasz meg, kb. olyan mint nyílt combcsonttörést algopirinnel "gyógyítani". Lehet, hogy 10 percig jó, de a probléma nem szűnt meg és a tünet is hamarosan visszatér.


A vezetékszakadás valóban nem gyakori, de a foglalat/érintkezők eloxidálódása annál inkább, úgyhogy én azzal kezdenék. 10-ből 9-szer az a probléma, amikor nem az izzó a rossz.

2021. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az izzó jó, akkor két dolog lehet. Biztosíték, vagy ritkább esetben kábelszakadás.
2021. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, közben nekiduráltam magam, és a sötétben/hidegben bemásztam a kormány alá, kicsavaroztam a kis lenyitható rekeszt ami mögé eldugták a biztosítéktáblát, és megtaláltam a műanyag fedél belsején a biztosítékok kiosztásának piktogramjait. E szerint a bal első tompítottnak saját 10A (piros) biztosítékja van. Kivettem, jó volt, visszaraktam. Nem világít így sem... Kivettem egyesével az összes biztosítékot, visszaraktam, így sem jó... Végül a motortérben a jobboldali műanyag 'dobozban' levő reléket megnyomkodtam, és az egyik érezhetően lazább volt a többinél. Miután jól megnyomkodtam őket, jó lett a világítás... Az egyik relé nem érintkezett valamiért... Jól megszivatott.... Köszi mégegyszer a tanácsokat!
2021. okt. 30. 23:23
 6/6 A kérdező kommentje:

3-as: A biztosítékokkal szerintem azért érdemes 'foglalkozni' ha nem jó valami, már jártam úgy indexxel, hogy nem volt jó egy index sem, akkor egy kilazult biztosíték volt a kiváltó ok, és elég volt kivenni-berakni. Ha meg kiég a biztosíték, legalább tudjuk hogy ott keletkezett a baj, onnét kell tovább vizsgálni mi volt a kiváltó ok. De jelen esetben én is háromszor cseréltem feleslegesen izzót, ha először ellenőrzöm a biztosítékokat/reléket, akkor hamarabb rájövök hogy mi a baj. Nem értem amúgy, hogy tud kilazulni egy ilyen masszív csatlakozó, gondolom a jó magyar utak rázkódása miatt...

Indexxel még úgy is jártam, hogy se izzócsere se biztosíték igazgatás nem használt, akkor az első lámpabúrán belül egy külön is cserélhető foglalat volt a ludas, abban belül pattant el valami kis érintkező. Nem volt drága, újan 1596 Ft volt két éve.

2021. okt. 30. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!