Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kerülnek le a gyári...

Miért kerülnek le a gyári dísztárcsák sok év múlva az autókról?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy főleg a 90-es évek beli/2000-es évek eleji autóknál már alig-alig vannak olyanok, amik a gyári dísztárcsákkal futnak. Sokszor vagy simán csak felni van, vagy másféle, boltban kapható dísztárcsa. hahun is szoktam figyelni, van amikor le is kérdezem, és sokszor azt látni, hogy 2-3-4 évvel ezelőtt még megvolt mind a 4, viszont már másféle van rajta.


Mi lehet az oka? Elhagynak egyet, és inkább kidobálják a másik 3-at is, ahelyett, hogy azt az egyet próbálnák eg pótolni pl. bontóból? Vagy más oka van a keréktárcsák leszerelésének/lecserélésének?



2021. nov. 2. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Műanyag. Idővel letörnek a rögzítőfülek.
2021. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hamar tönkremennek, legalábbis a régiek, manapság nem tudom hogy bírják. A műanyag annyira nem bírja a "gyakori" (évente 2x) levételt-felrakást, letörnek a fülek, aztán a kátyúnál kettévál az autó és a dísztárcsa útja. Illetve egyszerűség kedvéért, nekem épek a dísztárcsák, de teljesen feleslegesnek tartom. Nem tartom szebbnek mint a fekete lemezfelnit, nem is védi a behatásoktól, és így kerékcserénél nem kell leszedegetnem a szaros dísztárcsát, meg nem kell félnem attól hogy elrepül.
2021. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Parkolási hibák által sérülnek, esteleg leesnek, vagy lelopják őket.

Műanyaggal nincs feltétlenül baj, apám 30 éves autóján még a gyári van és nem tört le egyik tartó fül sem. Minőség kérdése.

2021. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Eltörnek, elhagyják őket.
2021. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hamar eltörnek, ellopják, elhagyom.

Kb ez miatt.

Bontóban a gyári drágább mint az új tömegcikk.

Meg összességében nem is annyira érdekel,hogy rajta van vagy nincs.

2021. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Enyémen sincs már rajta a gyári. Igaz mind megvan még a szüleimnél van valahol a pincébe elrakva mondta apám hogy Ő rakta el oda, ha kell szóljak és előveszi. Én anno azért szedtem l mert alig volt fél éve meg az autó már lerepült az egyik még szerencse hogy az utcánkban történt és valaki lerakta a kapu elé. Akkor nézegettem milyen árban vannak az eredetik, akkor voltam úgy vele hogy azért jó lenne megőrizni ha ennyire értékes és későbbiekben még inkább az lesz így elraktam szépen és azóta is ott van. Amúgy is a nyári kerekeim alufelnik lettek. A téli meg maradt lemezfelni de arra nem akartam dísztárcsákat mert havas, latyakos út úgysem fog jót tenni neki
2021. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A nagy kátyúk miatt is elrepednek idővel, főleg a szabadban tarott kocsiknál az UV kiszívja a műanyagot, ridegebb lesz, egy hideg napon egyszer csak elpattan a rögzítőfül, és leesik a dísztárcsa.

Meg ugye lopják is, mert a gyári az drága kics.

Én nem használok dísztárcsát, mert csak jobban berohad mögötte a felni, nem zavar a fekete lemezfelni látvanya.

2021. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Eltörik, elveszik, padkázásnál tönkremegy, lelopják stb.

Eleve nincs optikai értéke, egyik rondább, mint a másik. Azt a minimális védelmet amit a felniknek ad (elsősorban korrózió) azt meg bármelyik filléres szett is megadja

2021. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Gondolom 25-30 év alatt megpadkázzák, eltörik, lehagyják, lelopják, kirohad alóla a lemezfelni. Ha jó állapotú, megpróbálnak abból is pénzt csinálni és a következő tulaj már nem kapja meg. Számtalan oka lehet.

Ilyen korú és értékű autónál gondolom sokallják a gyári dísztárcsa árát. Inkább vesznek töredék áron univerzális kínait a teszkóban. Vagy járnak anélkül.

2021. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sosem tetszett a dísztárcsa.

Amikor kihoztam az autót szalonból és hazaértem, az első dolgom az volt, hogy leszedtem.

Tizenéve ott állnak karcmentesen egy dobozban.

2021. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!