Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsiknál mi az a légzsákhib...

A kocsiknál mi az a légzsákhiba-jelzés a műszerfalon?

Figyelt kérdés

Bizonyos típusoknál van ilyen, hogy egyszer csak úgy feljön egy légzsákhiba jelzés a műszerfalon, ami aztán állandósul minden indításnál elő jön, néha még utazás közben is jelez.

Erre még a szervizek is csak azt tanácsolják, hogy szoftveresen blokkolni kell a hibajelzést és kész.


De akkor miféle hibajelzés ez, ha csak úgy ki szabad ütni és nem lesz belőle probléma? Pontosan milyen hibára jelezhet a légzsáknál amit figyelmen kívül szabad hagyni?



2021. nov. 3. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Az ülés alatti övfeszítő vezetékét húzd szét és dugd össze, kontakt hiba ez.
2021. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Csak nem valami francia csoda?

Normális szerelőhöz kell vinni és megoldja. Ennyire biztonságkritikus elemnél nem a hibakód elfedése a jó megoldáás

Egyébként a légzsák hibajelzés többnyire olyan, hogy ha egyszer feljön, akkor nem tűnik el addig, amíg ki nem törlik a hibatárolóból, akkor is, ha a hiba maga már megszűnt.

2021. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
2. Te se tudod mit irsz.
2021. nov. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3: De nem ám, hallgatom mi az ami szerinted nem igaz a valászból?


#2

2021. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Erre még a szervizek is csak azt tanácsolják, hogy szoftveresen blokkolni kell a hibajelzést és kész."

Ez kizárt. Szerviz ilyet nem tanácsol, legfeljebb patkolókovács, aki szerelőnek képzeli magát. Ez nem vicc, blokkolod a hibajelzést, aztán nem indul a légzsák/övfeszítő amikor szükség lenne rá... Vidd oda ahol értenek hozzá. Lehet hogy egyesnek igaza van, és ha szerencséd van akkor csak az övfeszítő csatlakozó kontakthibája.

2021. nov. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy régebbi autómnál az volt a gond hogy a kormány kerék mögött lévő szalagkábel ami a kormánnyal együtt mozog az volt megtörve és időnként nem kapott áramot ami miatt a computer úgy érzékelte hogy nincs légzsák az autóban. Ha a hiba csak egy pillanatra jött elő akkor azt annak érzékelte hogy a hiba állandó és nincs légzsák tehát azt csak szoftveresen lehetett törölni. Persze nekem a szervizben a srác annyit mondott hogy ha egyszer egy pillanatra előjön akkor később is lesz vele gond, az oké hogy szoftveresen lehet törölni és utána lehet hogy hetekig nem lesz vele probléma és 100% ig működőképes, de ha egyszer volt ilyen gond akkor újra lesz így Ő nekem annyit mondott hogy minél előbb orvosolni kell, kezdésnek műszerrel ők megmérik a hiba forrását pontosan mert lehet teljesen más hiba is de amit mondott és volt is az a leggyakoribb vagy az ülés alatti csatlakozó szokott hülyéskedni. Nekem a szalagkábel volt problémás bontóba vettem bele másikat lemérték műszerrel jó volt, beszereltük és hibátlan.
2021. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

jó hülye az a szervizes, aki ilyen fontos biztonsági berendezés hibajelzését félvállról veszi

rá kell kötni OBDII olvasóra és megnézni pontosan mi a baja

2021. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hallgass a szervizek tanácsára és a legközelebbi balesetednél ne reklamálj ha nem ébredsz fel !
2021. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Általában a kormánynál a kábel vagy megtörik, vagy csatlakozó kontakthibás.

Nálam az utóbbi volt, 2000 forintot fizettem a javításra.

2021. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!