Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinnel tankoltam tele apám...

Benzinnel tankoltam tele apám dízel autóját, mi történik ha nem szólok ?

Figyelt kérdés

Anyám kocsiját szoktam vezetgetni az benzines és így meg volt szokva a benzin , most mondta fater hogy elvihetem ő autóját is , nem szokta odaadni eléggé félti , de mondta ha megtankolom akkor mehetek vele , viszont mikor megtankoltam akkor jött rám a hidegzuhany hogy ez dízel , benzinkútról kb 2 km-t jöttem vele haza de nem szóltam neki , komoly gond lehet ha nem szólok ?


Attól tartok ha elmondom neki akkor nem adja oda többet és ma már ezzel vittem el ebédkor egy új lányt akinek bejött nagyon a kocsi és hétvégére is lebeszéltük hogy este ezzel viszem buliba ami után sanszos hogy lenne valami


Ha nem használja addig fater és szombaton elviszem valami autóshoz az leszivja v valami akkor jó vagyok ? Csak nem tudom h megy e vele apám még szombat estig , bár van másik autója is inkább azt használja városba mászkálósra , mennyi km-t lehet menni vele míg gond nem lesz?


2021. nov. 5. 17:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Azt a 2km-t is szerencse, hogy kibírta. Be ne indítsd többet. Ott helyben azonnal le kell szívni amennyire csak lehet és kannából tölteni bele gázolajat. Ebben az esetben még jó esélyed van, hogy kidolgozza magából a benzint és utána kutya baja sem lesz az autónak (bár erre nincs garancia, de ha eddig nem kezdett el rendetlenkedni, akkor menthető a helyzet). És emiatt igen, fater meg fogja tudni.


De két opciód van: vagy értelmes felnőtt emberként (aminek lenned kéne ennyi idősen) bevállalsz egy leszidást, amit amúgy megérdemelsz, vagy ezek után is beindítod az autót és csinálsz faterodnak egy sokszázezres kárt. Amit lehet, hogy veled fizettet ki. És még azt a kis pénzéhes kurvát is bukod. Te döntésed.

2021. nov. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én le tudom szívni valahogy házilag? Úgy kell mint kvázi egy boroshordót , simán a tanksapkán át ?
2021. nov. 5. 17:51
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Házilag megbontás nélkül sehogy, nem tudod ledugni a csövet a betöltő csövön,ráadásnak annyira alul van a tank hogyha mégis lemenne akna kellene hogy ki follyon a lopócsövön, és ekkor se menne ki minden nafta. Alul szoktuk ilyenkor lehúzni a szűrőről a csövet, és a tápszivattyúval kidolgoztatni, de ezt te inkább ne csináld, légteleníteni is kellene, meg stb stb
2021. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudod otthon magad leszívni, és átmosni a rendszert. Vannak erre specializálódott vállalkozások, akik akár házhoz is mennek.

Ott helyben hívnod kellett volna segítséget. 2 km alatt már esélyes, hogy kárt tettél a befecskendező rendszerben.

2021. nov. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Hát akkor megpróbálok nézni itt minél közelebb valakit aki szombaton bevállalja hogy megcsinálja extra pénzért ha meg nem sikerül akkor lehet elmondom , de ha elmenne vele és mondjuk megállna autó és elvinné a márkaszervizve akkor kiderülne hogy az okozta a hibát hogy benzin volt benne ?
2021. nov. 5. 18:00
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Semmiképp se indítsátok az autót. Vállald be a lebaszást, mielőtt több százezres kárt csinálsz apádnak.
2021. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
100% hogy kiderül, így meg hogy mentél vele 2km-t még ha leszívatod is kifog derülni....
2021. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Apámat nem érdekelné ilyen pár százezres javítás , csak az lenne a lényeg hogy ne tudja hogy benzin miatt volt , de ezek szerint ha menne vele és leáll autó elviszik szervizbe ott kiderül hogy ez okozta gondot ? Akkor nyilván rájönne hogy én tankoltam félre


Csak ha meg elmondom akkor nem adja oda kocsit többet és szombaton beégek csaj előtt ha csak anyám kocsijával állítok oda beígértem neki h ezzel megyek

2021. nov. 5. 18:15
 9/23 anonim ***** válasza:
35%
Annyira hülye nem lehetsz, hogy hang + nyomaték + fordulatszámmérő skálázása alapján nem jöttél rá, hogy ez dízel. Félretankolás után pedig 100% hogy nem tudnál 2 km-t vezetni. Így arra a következtetésre jutottam, hogy fake a kérdés
2021. nov. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%

Elmegy 2 km-t, ami a szűrőben van az elég arra.

De ne menj többet vele mert tönkre megyy a motor.

2021. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!