Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet az autónak?

Mi baja lehet az autónak?

Figyelt kérdés

Egy 2001-es Skoda Octavi-áról van szó. Nem mai gyerek már. 1.6 benzin. A probléma az, hogy leginkább hidegen (de melegen sem mindig tökéletes) mikor elindulok, felengedem a kuplunkgot utánna egyből megáll. Nem szószerint leáll a motor, meg nem is fullad le (tehát nem én vagyok a béna), hanem nem reagál a gázadásra. Padlón van a gáz és nem mey, utánna egyszercsak megindul és kilő (mivel ügye padlón van a gáz) mint egy rakéta.

Ezen felülvan hogy menetközben is míg gyorsulok, tehát pakolom az 1, 2, 3, 4 sebességi fokozatokat (van hogy 4. ben lakott területen is csinálja sőt) felengedem a kuplungot megy, aztán megtorpan, kicsit fulladozik aztan megy...

Vagy másik opció, megy kanyarodom, visszahúzom másodikba és lekanyarodom és utánna mintha nem is járna a motor megintcsak nem reagál a gázra, vagy kissé rángat, a gázra alig reagálva és durrog, csattog. (ilyenkor egy kettőt, mintha a gyujtással lenne probléma)

Mivel eddig ritkán volt használva, akkor is inkább városon belül, van hogy kihúzatom jobban. Kicsit pörgetem, elnyújtottan váltok sebességet, ilyenkor szokott olyat csinálni, hogy 2.-ba pörgetem és ilyen 3000 környékén megtorpan. vagy mintha elvenném a gázt és lenne egy kis motorfék, de a gázt nem veszem el, és a fordulat sem csökken csak ott megáll és mintha nem lenne tovább. Aztán egyszercak megint megjavul és utánna jó. De van hogy egész napot elszaladgálok vele és melegen már jó (jobb, mert akkor is érezni hogy a motor nem úgy húz vagy kicsit döcögősen pörög) Illetve, mivel próbálok rájönni a bajára, csináltam olyat, hogy üresben tartottam neki egy kis gázt. Ilyen 1500-2000-ig és a lábam meg sem moccant, meg volt támasztva minden és a fordulat ugye 1500.on volt és egyszercsak leesett, aztán vissza, leesett, aztán vissze de már túl az 1500-2000-en, megint vissza. Meg mintha olyankor kicsit megmoccant volna a lábam alatt a gázpedál, vagy mintha nem én irányítanám, hanem magától mozgatná...


Nyilván már 20 éves autó, de ez elég kellemetlen, egy kereszteződésbe, esetleg ha hirtelen kell vagy lendületesen valahová kikanyarodni, vagy a menet közbeni megtorpanások, fordulat "kiakadások" egy előzésben.


Ennél részletesebben nem tudom ismertetni a problémát, esetleg ha valamit nem írtam jelezzétek. Remélem tudtok egy kis segítséget nyújtani, vagy támpontot adni.


Előre is köszönöm...



2021. nov. 5. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Lehet a gázpedál a szar, kikell cserélni.
2021. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, itt teljesen más van. Azzal semmi baj nincs.
2021. nov. 5. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom ez még bowdenes gázpedállal van.

Az inkább megszorulni szokott, ez nem hiszem, hogy attól lenne :)

2021. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az üzemanyag ellàtàssal van baj...Benzinszivattyú vagy eltömödött benzinszűrö, dugulàs a rendszerben ezèrt nèha rendesen adja a benzint, nèha nem. De lehet elektronikai hiba is. Gondolom.
2021. nov. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!