Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól gondolom hogy a gumiabronc...

Jól gondolom hogy a gumiabroncs 10 éves?

Figyelt kérdés

2911 számot találtam rajta.

Kleber gumiabroncsról van szó.

Jelenleg nincs más abroncsok, de valahogy közlekednem kell az autóval. Átnéztem nincs hiba a gumik futó felületén illetve az oldalán sem.


2021. nov. 6. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
2011 29. hetében gyártották.
2021. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért csak óvatosan vele.

Szárazon nem igazán van különbség de vizes úton már sokkal de sokkal könnyebben megcsúszik mint új gumival.

2021. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semminél jobb de 6 évnél öregebb gumikkal valóban óvatosnak kell lenni mert a tapadásuk már nem az igazi mivel ez idő alatt a gumi öregedett, keményebb is maga a gumi hiába jó a futófelület meg minden maga a gumi anyaga nem elég rugalmas ahhoz hogy kellően tapadjon és ezzel jobban csúszik ami nem a legjobb főleg nedves, nyálkás utaknál baromira meg lehet vele csúszni. Ameddig nem tudsz mást beszerezni addig jó nyilván ha a futófelület megfelelő akkor valamit ér még, de már olyan sokat. Kezdj el spórolni új gumikra inkább mert olcsóbb új gumikat szerezni mint ha kár keletkezik az autódban mert a nem megfelelő gumik miatt megcsúszol ami miatt magadat is összetörheted és másokat is.
2021. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Ráadásul relatív elég "sok van még a gumiban" tehát úgymond alig kopott.

2021. nov. 6. 13:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Kleber Krisalp abroncsok
2021. nov. 6. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:

El lehet vele gurulgatni, de tényleg csak óvatosan! Ha van rá élehetőséged, cseréld!

Én is szoktam érezni 5-6 éves guminál, hogy már nem tapad úgy. Ez persze nem azt jelenti, hogy az első úton leesel vele az útról. De hóviharban, ónos esőben nem tanácsos vele útnak indulni.

2021. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a legbiztosabb,ha lecseréled,ha van rá lehetöseged.
2021. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy mekkora a profilmélysége!


A gumi elöregszik 5-6 éves korára és kb. teljesen mindegy milyen állapotú, ha 0 km-et ment is már akkor se lesz soha igazán jó egy 10 éves gumi!


Ideig óráig el lehet használni, de én sokat nem hazardíroznék vele, főleg nem télen!

2021. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, nagyon erősen túlvan tolva ez a téma. Abszolút jok azok a gumik még.
2021. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!