Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért félnek a megtört, de...

Miért félnek a megtört, de javított autóktól?

Figyelt kérdés

2 éve vettem kintről behozott járművet, majd itthon rétegmérésnél kiderült, hogy törve volt. Az eladó megreklamálta utólag, emiatt a kinti cég megtérített belőle valamennyit illetve nekem is felajánlottak egy jelentősebb árengedményt. Az autó kívül - belül hibátlan állapotban van, átvizsgálás során sem derült fény műszaki problémákra, plusz kaptam rá 1 év garanciát. Úgy voltam vele, hogy nem rossz vétel, ráadásul megbízható márka. Azóta valamivel több, mint 20e km tettem bele, a kötelezőkön kívül még nem kellett hozzányúlni, de pár ismerősömtől azóta is megkapom, hogy ez rossz vétel volt és megbánom majd.


Pontosan mit értenek ezalatt? Hogy majd ha eladom akkor csak nyomott áron megy el, mert törve volt? Most annyiért eltudnám adni, amennyiért vettem, még így is, szóval nem pontosan értem.



2021. nov. 7. 16:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy kezdetektől márkaszervízben szervizelt, végig vezetett szervízkönyves a jármű.
2021. nov. 7. 16:33
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Mert árcsökkentő tényező, egy laikus pedig nem tudja megítélni, hogy mennyire volt törve és mennyire szakszerűen állították helyre.
2021. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

nem mindegy, hogy mi és hogyan tört rajta

én elsősorban a passzív biztonsági rendszerek miatt nem vennék tört autót

2021. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
A vastagságmérés már akkor kiakad, ha a parkolóban meghúzzák, majd azt javítják. Ebben az esetben az autó gyakorlatilag hibátlan. Nagyobb balesetnél, ahol már törnek, görbülnek a dolgok, ott már valsz sosem lesz a régi.
2021. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Mert ami egyszer törve volt, az már sosem lesz olyan, mint az új. A gyárban nem véletlenül egyetlen darabból szerelik össze a vázat, nem pedig agyonhegesztett kis darabKÁKból.
2021. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem pontosak az illesztések, esetleg a sérülés helyétől függően nehezen csukodnak az ajtók.

Extrém esetben az egyik oldali gumi kintebb/bentebb van mint a másik, beállithatatlan a futómű.

Lámpák, hűtők nem pontosan illeszkednek a helyükre.

Bizonyos helyen csökken a szakító szilárdság..


Volt egy 1. Tulajos g astránk, összetört, de meg lett javítvga a casco által.

Viszont 2017-ben, kanyarban, 40km/h mellett kifordult a hátsó futómű s legalább 3x megpördült az autó, a dombnak csapódott félig felfutott rá, majd 20mp kábulat, utána lábon levittem az út mellé.

Ennyire veszélyes a törött autó

.

2021. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom az utolsó válaszoló volt a 45%-os lepontozó és nagyjából annyit is ért az autókhoz.

Azt azért vágod, hogy egy ajtó vagy első sárvédő, lökhárító, stb.. csavarozva van és bármikor cserélhető a karosszéria gyengülése nélkül?

2021. nov. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
Bocsi, az ötös válaszoló volt még az utolsó a szövegem írásakor!
2021. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

https://www.youtube.com/watch?v=BFULP7UKxUA


Ilyen autót én sem szeretnék venni!

Amikor az orosz "szaki" úgy legózza össze a gépet.


Ezt meg a jófogáson találtam: "kombi hátulja eladó,mk7 3 ajtós hátsó rész kis hátulja eladó".

2021. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
Mert ami már nem gyári az nem ér annyit.
2021. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!