Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TGK-nál miben tér el az...

TGK-nál miben tér el az adózás egy személygépjárműtől?

Figyelt kérdés

[link]


Sziasztok!


Munkámból adódóan szeretnék egy ilyesmi kistehert vásárolni, viszont nem vagyok teljesen tisztában azzal hogy ennek hogyan működik az adózása és milyen plusz költségek merülhetnek még fel. Azt már tudom hogy átírásnál valami jelentéktelen 1-2 ezer forinttal fizetek többet mint egy személyautónál. Viszont az éves súly/teljesítmény/gépjármű adó(nem tudom hogy jelenleg mi a pontos megnevezése) eltér egy normál személygépjárműtől? Illetve milyen egyéb költségek merülhetnek még fel?



2021. nov. 8. 08:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve még kérdés lenne az is, hogy ha pálya matricát szeretnék venne a fent említett autóra, akkor az melyik kategóriába tartozik? D1 vagy D2?
2021. nov. 8. 09:00
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem tehergépkocsi, 3.5 tonnára meg sem tudod pakolni.

D1 kell rá. D2 7 személy felett kell.

2021. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, de a forgalmijában is "N1 - Tehergépkocsi vagy vontató 3,5 t-ig" szerepel.
2021. nov. 8. 09:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Személyautónál teljesítményadó van, teherautónál súlyadó, ami több lesz.

A biztosítás is több rá.

A pályamatrica is drágább, kivéve az éves.


#2-es rosszul tudja.

Ez a forgalmija szerint teherautó, tehát D2 matrica kell rá. Sok logika ugyan nincs benne, mert ez a 1.5 tonnás összsúlyával valószínűleg kevésbé rongálja az utat, mint az üresen is 2-3 tonnás suv-ok, de ez van.

2021. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Súlyadót kalkuláltam rá, ~18 ezer ft jött ki, ami nem vészes összeg. Pálya matrica D2 kategóriába tartozik, ezt is megtaláltam közben. A biztosítása milyen mértékben nagyobb mint egy személyautónak? Illetve ha van bármi egyéb költsége még ezeken kívül, az érdekelne.
2021. nov. 8. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:

A biztosítást nehéz megmondani, mert minden biztosítónál más a díjszabás, meg állandóan változtatgatják. Írd be egy kalkulátorba.

Én más plusz költségről nem tudok.

2021. nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy több a fizetni való mert ez már munkaeszköz és hasznot termel.
2021. nov. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!