Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalomból való kivonás menete?

Forgalomból való kivonás menete?

Figyelt kérdés

Véglegesen ki akarom vonatni a forgalomból az autómat,de meg szeretném kímélni magam a hosszas ügyintézési folyamatoktól.


Arra gondoltam, hogy eladom az autót egy autófelvásárlónak.

Tapasztalatokra, véleményekre lennék kíváncsi, hogy megbízható-e ez az út, vagy inkább biztonságosabb, ha magam intézem a hivatalos ügyeket?


Rossz tapasztalatokat is hallottam, hogy a vállalkozó nem íratja át az autót.


Továbbá az is érdekel, (ha mégis én intézném az autó kivonását), hogy mi a menete a végleges forgalomból való kivonásnak?



#Autó végleges kivonása.
2021. nov. 9. 03:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy a vevő (akárki is legyen) nem íratja át, téged nem érint, le jelented az okmányirodában az eladást, onnantól semmi közöd az autóhoz.

Véglegesen úgy tudod kivonatni, hogy leadod egy hivatalos bontóban, és az igazolással bemész az okmányirodába.

2021. nov. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztonságosabb, ha magad intézed. Hivatalos bontót keress.
2021. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, az alsó kérdésedre a válasz: felhívod a bontót, egyeztettek, kijönnek trailerrel, felteszik az autót rá, kitöltitek a papírokat (a bontási igazolást), majd azzal, a forgalmival, és a 2 rendszámmal elmész kivonatni az autót az okmányirodába. Illetve van olyan ahol elviszik papírral az autót a bontósok, és utólag kipostázzák a rendszámokat, meg a többi papírt.


Ui.: ha vannak használható alkatrészek rajta, akkor valamennyit fizetnek is érte (na nem sokat :))

2021. nov. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Végül egy magánszemélynek sikerült eladni az autót.

2021. nov. 10. 23:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Siker?
2022. jún. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!