Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fagyállót szeretnék cserélni...

Fagyállót szeretnék cserélni az autóban, rendben van így a folyamat?

Figyelt kérdés

-tartály kupakját leteker

-hűtő alsó sarkán a dugót kihúzva a benne lévő vizet leenged

-dugó vissza és max szintig az új folyadékot beletölt

-autó indít és folyadék pótlás.

-fél óra járatás, hogy a termosztát kapcsoljon és forogjon a víz

-csövek nyomkodásával légtelenítés

-autó leállítás, kupak vissza


Sajnos még nem csináltam ilyet, de szeretném megtanulni. Van még valami ami esetleg kimaradt a folyamatból?


2021. nov. 9. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

itt egy gyors áttekintő: [link]


egyébként keressél az autó típusodhoz videót youtube-n, biztos lesz.


fontos: hideg motor mellett tekerd le a kupakot, vagy leforráz!

2021. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze az egyértelmű, meg járatáskor maxra a hőfokot.
2021. nov. 9. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:
hmmm a skodan nekem volt egy csap ahol ki lehetett engedni, de baromi lassu volt, inkabb leszedtem a csovet gyorsan kifolyt. Feltottem huto tisztitoval es desztillalt vizzel, elmentem egy 20 km-es kort maxra tekert futessel, ugyan igy leeresztettem, csak desztillalt vizzel toltottem fel, megint egy kor futessel, aztan kovetkezonek mar rendes hutofolyadek + desztillalt viz, erdemes megmerni utana es ugy -30 ig erdemes lemenni
2021. nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, ha már leengeded az egészet, érdemes átmosni is.


A légtelenítés autófüggő. Van amelyiknél nem kell külön szórakozni vele, légteleníti magát. Másoknál van légtelenítő a radiátor tetején, stb. Ennek nézz utána.

2021. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokszor a blokkon is van leengedo csavar ami berohad
2021. nov. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg nehéz légteleníteni (újabbfajta VAG autók, azokat szinte lehetetlen), akkor feltöltéskor minél lassabban csorgatod bele a folyadékot, annál kevesebb légbuborék lesz benne.
2021. nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2010-es Seat Altea az alany. Egyébként alapból lassan terveztem bele tölteni, minimális levegő legyen a rendszerbe.
2021. nov. 10. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Amit leírtál ez így oké is. Persze érdemes utánajárni hogy hol van légtelenítő mert azzal jobb. Ha ez megvan fel van töltve a rendszer mész vele egy nagy 15-20 km-eskört hogy jól átmelegedjen minden érdemes a fűtést is maxon járatni ez idő alatt. Esetleg 10 km után ránézhetsz a kiegyenlítőre hogy hogy áll a szint, aztán mész vele tovább, hazaértél akkor motort állítsd le és nézd meg a szintet és ha látod hogy után kéne tölteni ne nyisd fel rögtön és ne is tölts utána mert a hirtelen hideg árthat plusz leforrázhatod magad. Érdemes minimum 30 percet várni addigra visszahűl annyira hogy kevésbé ártasz vele bármiben. Ha után töltöttél akkor használd az autódat úgy ahogy szoktad csak azért minden nap indulás előtt és utána ellenőrizd a szintet mert ilyenkor még előfordulhat hogy kilök valami légbuborékot a tartályba és picit alá megy a szint. Nekem hűtő cserénél ugyan ez volt hogy akkor folyadék csere. Akkor ezt végig csináltam és napi szinten mentem az autóval 30 km-ert és mindig csekkoltam a szintet és 3 nap után láttam hogy még kell után tölteni persze ez kb 3 deci volt amit rátöltöttem ami nagyon nem vészes aztán 1 héttel később amikor túl voltam egy huzamosabb úton ami 120 km volt akkor is néztem és talán 1 decit ha még rátöltöttem és utána 1 évig egy picit sem kellett rátölteni.
2021. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!