Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 3 1.9tdi 1z...

Volkswagen Golf 3 1.9tdi 1z MK3 milyen turbót kellene rakatnom a gyári helyére ? (Bővebben lentebb)

Figyelt kérdés

5.éve van a tulajdonomban egy golf mk3 1z motorkódos gyári 90 lóerős autó,nagyjából 2éve napi használatban van.(azelőtt csak ritkán szinte hétvégenként használtam)


Szóval a turbó úgy néz végleg megadta magát sajnos.De mivel úgyis esedékes a motorfelújítás (olaj,olaj szűrők stb) így arra gondoltam

mivel képtelen vagyok cserélni a turbót vennék egy a gyárinál nagyobb teljesítményű turbót.(Nem verseny célra szeretném csak hogy jobban kissé jobban menjen!)

De akkor már egy szett minimum 0.26-os(vagy nagyobb) porlasztót,kissé nagyobb intercoolert természetesen hozzá tartozó csövekkel.

Szóval egy ide illő turbót szeretnék amit gond nélkül rá lehet tenni a régi helyére,(itt gondoltam jó magam pl:2052v-re)használtan 100plafon 130ezer forintig!

Szóval,ki hozzáértő tudna linkelni egyet ?


Az autó futóműve,fékek,kuplunk,alváza és minden egyéb abszolút kifogástalan!Csak ezért vagyok rá hajlandó áldozni ekkora összeget!



A válaszokat(linkeket)előre is köszönöm mindenkinek!


2021. nov. 13. 12:05
 1/5 anonim válasza:

Az olajcsere nem egyenlő a motorfelujítással. Nem képtelen vagy, hanem kénytelen

A képtelen azt jelenti, hogy bármennyire szeretnéd is nem tudod, nem lehet.

A kénytelen pedig azt, hogy muszáj,ha akarod ha nem.

2021. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

12:27 Kedves választ adó!



"Az olajcsere nem egyenlő a motorfelujítással."



Az én kiemelt mondatom pontosan ez volt." esedékes a motorfelújítás (olaj,olaj szűrők stb)"


A stb mit takar ?


Pontosan ezt takarja!


Motor felújitás (stb):

OLaj(ezen belül is a bevált évek óta használt)Castrol Edge Professional LongLife.

-Olaj szűrő

-Gázolaj szűrő

-Levegő szűrő

-tömítések cseréje



Ezen kívül egy normális műhelyben e tételek megoldása nem 2fillér plusz le kell szedni a hengerfejet, megnézni, milyen a henger. Ha lehet, akkor jó minőségű gyűrűvel szerintem meg is kell gyűrűzni.

2021. nov. 13. 12:53
 3/5 A kérdező kommentje:

"képtelen-kénytelen" Igen ezért alázkodva kérnék bocsánatot!

De telefonról írtam ki a kérdést,pontosabban egy Iphone XS Max készülékről aminek a billentyűzete szótáras(vagy is helyesírás javító vagy mi van ebben :D ) és ki cserélte a szavakat!

Egyébként köszönöm hogy javítasz te is de a kérdésemre tekintettel még mindig nem írtál oda illő választ! :)

2021. nov. 13. 12:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod te hogy mit jelent az hogy motor felújítás.
2021. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A motor felújítás mást jelent, mint 10 ezer km-enként kicserélni az olajat, olajszűrőt, 20ezrenként meg az üzemanyag-, pollen- és légszűrőt.

A turbót akkor cseréld nagyobbra, ha nem használod 2500-as fordulat alatt a motort.

Egy 3-400ezret érő autóba akarsz belenyomni alsó hangon félmilliót, hogy a felső fordulatszám-tartományban kicsit erősebb legyen. Inkább újítasd fel a turbót 100ezerért és érezhetően jobban húz majd, mint eddig.

2021. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!