Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a Macisajt?

Mi az a Macisajt?

Figyelt kérdés

Nem a Medvesajt kisebb testvérére gondolok, ami jól esik szendóhoz, hanem a közlekedésben mit jelent?


Kolléganőm arra lakik, amerre én így melobol én viszem haza. Van néhány forgalmas, meg nehezebb keresztezodes és a jobb egyből ő, akinek mèg jogsija sincsen folyton azt mondja, hogy “Na ez macisajt” eloszor azthittem enni akar, aztán rajottem, hogy a vezetésre erti. Amúgy rutinos vagyok már, nincs nekem nehéz feladat, mindent is megoldok. Annyira idegesit már ez a macisajtozas, hogy komolyan megmondom neki, hogy van két lábad, lehet gyalogolni.


De azért mielott ezt megteszem erdekelne, hogy a közlekedésbe mit jelent a macisajt? Mire értik?



#Autó, autóút, autópálya, kolléganő, kényelmesebb autóval #Macisajt, vacsora, tojás, trapista, Kis Pista, Vadász, medve #Bográcsos, sültmadár, hal, karácsony, ajándek, munka, #Munkahely, iphone 12, BMW 530xd
2021. nov. 13. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsőbbségadás kötelező tábla.
2021. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tudni kellene pontosan hogy ő mire mondja és érti.
2021. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Büdös életben nem hallottam még, de egy gyors google keresés alapján (amit te is megtehettél volna) az elsőbbségadás kötelező táblát hívják egyesek macisajtnak. Feltételezem azt jelenti, hogy vagy te nem adtál, vagy neked nem adtak elsőbbséget az adott szituációban.
2021. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor miért nem ezt mondja?

Köszönöm. Mostmár legalabb Tudom mire erti.

2021. nov. 13. 15:12
 5/12 A kérdező kommentje:
Nehogy már még Én keresgessem, ilyen hülyeséget. Amúgy igen, volt ahol én nem adtam és volt, ahol Nekem nem adtak elsőbbséget. Pontosan így történt. ;)
2021. nov. 13. 15:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőbbsegadás kötelező tábla. Az alakja hasonlít egy gerezd mackósajtra, és mivel a "macisajt" sokkal rövidebb, mint az "elsőbbségadás kötelező tábla", ezért terjedt el a köznyelvben a macisajt kifejezés.


Miért nem kérdezted meg őt, hogy mire érti?

2021. nov. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nehogy már én keresgessek, elvégre olyan baromi nehéz bepötyögni egy 8 betűs szót. Inkább leírok egy hosszú kérdést, mert ennek nyilván sokkal több értelme van."


Hát barátom téged sem az eszedért tartanak otthon...

2021. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így világos :D Nem kerdeztem meg, mert sosem erdekelt csak idegesit és most jutottam el oda, hogy kiírjam a kérdést.


7. Ez az oldal arra vab, hogy megkérdezzem. Első találatnak a Google is a sajtra gondol, ezért gondoltam, hogy kiirok ide egy kérdést és így nem én keresgetem.

2021. nov. 13. 17:05
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 Azt ugye tudod, hogy google-ön nem csak egy találat létezik? Még görgetni sem kell igazából, 3. találat visszahoz erre az oldalra, mert ugyanitt kérdezte már más is.


Na mindegy, a lényeg továbbra is az, hogy baromira megérte.

2021. nov. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha idegesít és kérdést írtál ki róla, az arra utal, hogy mégis érdekel. :D


Egyébként valószínűleg nem idegesíteni akar vele, hanem segíteni. Szerintem szólj neki, ha idegesít.

2021. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!