Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik azok az autóalkatrészek...

Mik azok az autóalkatrészek amik kis méretűek de sok pénzbe kerülnek?

Figyelt kérdés

2021. nov. 15. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

pl. Mercedes féklámpa kapcsoló.


egy szaros kis műanyag egyszerű kapcsoló és simán 5-10e ft ami szerintem drága.


de vannak kisméretű Mercedes relék is amik több 10e ft-ba kerülnek...

2021. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bugatti Veyron főtengelycsapágy.
2021. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Porlasztó például. Ahhoz képest mekkorák, aztán 5-100 között mozog az áruk.
2021. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pótféklámpa árnyék visszahúzó rugó
2021. nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Műanyag burkolatok. Az akkori H Astrámra (tehát nem is új, nem is drága, nem is nagy presztízsű autó) kellett a kormányra egy új műanyag burkolatot vennem. Pár grammos fél tenyérnyi kis műanyag elem. Semmi más nincs rajta, semmi extra. Bontóban sehol nem volt olyan színben ami nekem kellett, így kénytelen voltam megrendelni a gyári újat. Nem is márkaszervizben, hanem közvetlenül az importőrtől volt 10e Ft kb 5 évvel ezelőtt. Pár gramm az egész, majdnem arany áron volt.

De a karosszéria dugók az autó alján is hasonló áron mentek. Észrevettem hogy egyik másik műanyag dugó a küszöbben elkezdett porladni. Hogy ne jusson be a víz, ne rohadjon szét az autó alja, mindegyiket cseréltem. Utángyártott nincs, a bontott ki tudja mennyit bíró dugókkal úgy éreztem nem vagyok beljebb. Vettem újat. Egy marék műanyag az egész. Évekkel ezelőtt volt 20eFt.

Digitklíma ellenállásból sem volt annak idején utángyártott. Bontókban nem volt. Így abból is gyárit kellett vennem. Kis biszbasz alkatrész. Annak idején 80eFt volt. Ma már ez olcsóbb, meg annyi van ár ebből a típusból, külföldről is rogyásig hordják be őket a mai napig, hogy dugig vannak a bontól. Ez az árfolyamot is lejjebb vitte mára. Azt hiszem 20-30eFt körül már megkapható.

2021. nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szelepsapka.
2021. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
érzékelők, műszerek, egyedi patentok
2021. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Majatom ***** válasza:
Injektor befecskendező szelep, pl. egy régi Swiftbe, akkora mint egy pezsgősdugó, és kb. 70.000 Ft.
2021. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Majatom ***** válasza:

Na találtam is egyet:


[link]

2021. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

EGR szelep .

SZívocsőnyomás érzékelő.

Főtengelyjeladót is ide vennem meg ha maga az alkatresz nem is olyan drága az elhelyezkedése sok autoban rengeteg bontast igenyel

2021. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!