Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3 2.0pd vagy Volkswagen...

Audi A3 2.0pd vagy Volkswagen Golf 5 1.9tdi?

Figyelt kérdés

Melyiket érdemes megvenni? Nem az érdekel kinek melyik tetszik, hanem hogy a kettő közül melyik megbízhatóbb?

Kb egy árban van a 2 amiket kinéztem de nemigazán tudok dönteni köztük mert mindegyik tetszik.


2021. nov. 16. 06:26
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Pontosan
2021. nov. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
De
2021. nov. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, kb a Golf 5-tel azonos évjáratú A3-as Audiról beszélünk.


Ennyi idősen legfőképpen nem a technika eredendő megbízhatósága, hanem az adott autó előélete számít, mennyire figyeltek az olajcserékre, mennyire volt minőségi alkatrészekkel, vagy egyáltalán időszakosan karban tartva, és nem csak akkor, amikor már beütött a baj. Könnyen ki lehet fogni egy betegágyat mindkettőből, mert elhanyagoltan elég nagy költségeket tudnak generálni, de ha kifogsz az ársáv felső részéről egy szépet, aminek volt gazdája, akkor mindkettő jó lehet.


Ugyebár az 1.9 is PD már az 5-ös Golfban, ugyanúgy van PD elem ami meg tud hibásodni, de valamivel tartósabb konstrukció az 1.9 (főleg a 105 lóerős), mint a 2.0.


Emellett a Golf önmagában is valamivel olcsóbban fenntartható autó, mint az A3 - bár nem sokkal, hiszen nagyon hasonlóak minden téren. Pont annyival, amennyivel több Audi alkatrész van benne. Cserébe valamivel kellemesebb, kicsit jobb a hangszigetelése, de véleményem szerint egy szép állapotú, extrázott Golf V nem tud sokkal kevesebbet, mint egy A3.

2021. nov. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha új szalonautórol lenne szó, akkor lenne értelmes kérdés. Igy nem az. Állapottól függ melyik jobb. Rohadás, üléskárpit, stb.


Fogadni merek, hogy te jaszkarizásból akarsz ilyen tipust. A suzuki már nem menő...

Aztán párhónap mulva elfogod adni azt az audit, mert a gatyád rámegy a szervízre.


Egy autót Nem megvenni nehéz, hanem fenntartani! Sokáig én sem értettem ezt a mondatot.

2021. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor barátom elvesztetted a fogadást, ha jaszkarizni kellene akkor kinézem a legolcsóbbat ami gurul és azt veszem meg. De ne aggódj nem a 400 meg 500 ezer forintos hulladékok mozgatnak :)
2021. nov. 18. 16:28
 6/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem Audi A3 2.0PDTDI-m volt 2004-es évjárat!

120.000-al vettem 240.000-el adtam el!

Totál megbízható technika volt, semmi extra probléma nem volt vele kopó alkatrészen kívül!

Én ezt nyugodtan ajánlom, ezzel a motorral viszonylag dinamikusan is megy!

2021. nov. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!