Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális hogy C kategóriás...

Az normális hogy C kategóriás jogsim is van, eltudom vezetgetni a teherautót is, de ha a szokásosnál fáradtabb vagyok, akkor még szgk-val is egy balfasz vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok 3 hónapja van C, kb 1 éve B és lassan 2 éve A1 kategóriás jogosítványom.

Az összes meg lett bukás nélkül minimum óraszámmal.

Az oktatóim szerint is "jól" vezetek (tanulóhoz képest), mondjuk szerintem mindenkit bíztatnak az oktatói, még ha annyira nem is kirívóan ügyes, szóval kitudja🤷‍♂️

A jármű kezelése nem okoz gondot, de ha egy hosszú nap után valamiért még vezetnem kell, akkor nagyon koncentrálnom kell hogy ne basszak el semmit sem.

Gondolok itt arra hogy pl ha nem tartok direkt a szokásosnál nagyobb követési távolságot, akkor szerintem simán összejönne egy-két, a hosszabb reakcióidő miatti vészfékezés, de ami pl nem olyan tragikus, mégis kellemetlen, ahova mindig elsőre betolatok, csak harmadjára sikerül.

Jaa, meg sokszor elégedettséggel tölt el, hogy "rántás" nélkül tudok váltani, mint az oktatáson, de ha álmos vagyok, akkor falábam van😅 Szégyen, nem szégyen múlthéten sikerült lefulladnom az autómmal.

Normális hogy ennyire kihat a képességeimre az, ha csak egy kicsit is álmos vagyok?

Mondjuk arra már rájöttem hogy nem szabad túlfűteni, sőt ha fáradtnak érzem magam, akkor lehúzom az ablakot oszt egyből felkelek a hidegtől.



2021. nov. 17. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Természtesen normális. A fáradtság mindenki vetetési tudására más szinten hat, de egyértelműen károsan. Legjobb, ha nem vezetsz így, de ha mégis szükséges, tegyél érte, hogy kicsit magadhoz térj: tornázzál előtte kicsit, szopogassál cukorkát, igyál vizet, picit húzzad le az ablakot.


Lefulladni 20 év után is fogsz, nem szégyen.

2021. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha fáradt vagy, állj félre. Nem kell erőltetni. Én is rá voltam többször kényszerülve, hogy fáradtan vezessek, 5 év után is maga a pokol, mintha ittasan vezetnék, csökkenő reakció idő, stb. Na ilyenkor állok félre.
2021. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hosszabb akart az lenni :D
2021. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális, a fáradtság ilyen, csak egyénenként változó a hatása. Én például amikor nagyon fáradtan mentem fociedzésre, néha teljesen kihagyott az agyam és egy szót sem tudtam volna elismételni abból, amit az edző mondott.
2021. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!