Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Matiz hengerfej tömítés...

Daewoo Matiz hengerfej tömítés cseréjének mik a lépései? Mennyire macerás kicserélni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 17. 17:23
 1/6 anonim válasza:

Hát szerintem a világon a legegyszerübben szerelhető autó a matiz, ennek ellenére se álnék neki hengerfej tömítést cserélni. Házilag amúgy is csak ideiglenes tudnád megcsinálni, mivel szokták a hengereket csiszolni, amit te magadnak egészen bíztosan nem tudsz megcsinálni. Ha csak a tömítést cseréled ki, akkor előbb vagy utóbb, de inkább előbb újra előjön ez a gond és akkor lehet ismét cserélni. Sok esetben megéri az egész motrot kicserélni egy használtra, mert egy matiz motor annyiba megy, mint egy ilyen buli (a hatalmas szervízköltség miatt). Viszont ezzel meg az a gond, hogy nincs rá garancia, hogy a bontóból származó motor is nem lesz 1 hónap után hengerfejes...

Remélem tudtam segíteni.

2021. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha értesz az autószereléshez akkor nagyon könnyű.

Persze a hengerfejet el kell vinni sikoltatni, de egy ilyen kis hengerfejet egy erős tescos szatyorban is el tudsz vinni a műhelyig :D

2021. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb 3-4 órás művelet, nem nagy cucc, amúgy síkolás nélkül is 90% hogy jó lesz, már ha nem melegen/langyosan szeded le, hanem rendesen hidegen.
2021. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy az olajfuratot takarítsd ki a hengerfejben, vagy fúrd fel nagyobbra kicsivel, mert le szokott kokszolódni, ami vez.tengely szoruláshoz vezet.

Nem kell síkoltatni, nagyon ritka esetben vetemednek el.

Amiket már síkoltatni kell, ott már az egész motor is kuka.


1-es, és hogy szokták a hengereket csiszolni, elmondanád, érdekelne.

2021. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hát én egyáltalán nem értek az autókhoz, de nekem ilyesmiket határozottan azt írták amikor kiírtam, hogy hengerfejes az autóm, hogy nem elég kicserélni a tömítést ami 2000 forint, el kell vinni "síkoltatni" vagy mi a f* és az akár 70k forint is lehet... Akkor ezek alapján elég ha a peugeot-on kicserélem a tömítést, ami 2000 forint és nem kell 100 ezret költsek rá? Csupa jó hír. Egyébként Erdélyországban így mondják neki, hogy viszik a hengereket csiszolni..
2021. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lényegében igen, elég gyakran bőven elég a tömítést cserélni, ha jó sorrendben húzod le a csavarokat gond nem lehet.
2021. nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!