Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6 millióért elektromos, vagy...

6 millióért elektromos, vagy hibrid legyen inkább?

Figyelt kérdés
Vegyesben használnám az autót, de többnyire városban azért. Van ez az állami támogatás, akkor kijön egy Fiat 500e 6 millióból. Viszont van hibrid Yaris is ennyiért. A kérdés, hogy melyik éri meg jobban. A Yaris mégiscsak egy nagyobb, talán használhatóbb autó is. Nem tudom.
2021. nov. 18. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Én biztos hogy a Yarist venném, nincsen még elég jól kiépítve a töltés az elektromos autóhoz.
2021. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na ja. Meg engem az is zavarna, ha állandóan figyelnem kellene, hogy még mennyi a hatótáv. Állítólag a fűtés is nagy leszívja az akkut.
2021. nov. 18. 18:09
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ.

Ha pest belváros és kertesház között ingázásra használnám akkor mindenképpen a fiatot venném. Viszont Ha nincs kertesházad ahol saját magad töltöd (esetleg napelemmel) és és mondjuk moskolcon laksz, akkor a yaris.

2021. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Vagy hibrid, vagy csak egy szimplán benzines a legjobb választás.
2021. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
91%

Én a Fiatot annyira nem erőltetném állami támogatással. A helyzet az hogy a mellveregetés megy a támogatással kapcsolatban, de a valóság hogy egy borzasztó rosszul lebonyolított nevetséges pályázatról van szó. Majd valamikor jövőév második felében nyitják meg újra (addig nincs!!) ahol a keret az akadozó szervereken egy néhány órás idegtépő billentyűverés közepette el is fogy. Olvass utána a villanyautósok oldalán és sírni fogsz.


A Toyota hybrid rendszere nagyon jó, de a hybrid csak egy ugródeszka az elektromosra és ha már érdeklődsz az elektromosok iránt akkor néhány hónap után a fejed fogod a falba verni hogy miért nem azt vettél. Főleg ha használsz is elektromost pár napig…


Én a 28kwh-s Ioniqot ajánlanám használtan. Akku nem degradálódik, gyorsan tölt, keveset fogyaszt és autóformája is van, nem mellesleg pedig elfogadható az ára.

2021. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Hibrid. Teljesen jó lesz az neked és ne aggódj, nem fogod bánni, hogy nem elektromosat vettél.
2021. nov. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Szvsz használtan 4-5 éves Hyundai Ioniq inkább. Azzal a kocsival érsz is valamit.
2021. nov. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megerősítést nem észérveket vársz te úgy látom, amelyik válasz nem tetszik pontozod le a francba. Ahogyan ezt is fogod...
2021. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8. Én nem pontoztam le senkit. Abszolút nem érdekel ez a pontozósdi. Az óvodában volt ez divat.
2021. nov. 20. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!