Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tachográffal felszerelt...

Tachográffal felszerelt teherautón hogyan lehetséges túl lépni a 90 km/h sebesség 'limiter'-t (lejtő nélkül)?

Figyelt kérdés
Vezettem már pár C-s gépjárművet és ugye a tachográf miatt 88-91 kmh-nál nem enged többel menni egyenes úton, viszont sokszor látom, hogy teherautók (leginkább kamionok) 100-110-re is fel gyorsulnak (nem lejtőn). Ez hogyan lehetséges?

2021. nov. 20. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Mint minden elektronikai dolgot, ki lehet ütni belőle, aki ért hozzá.

A tűzoltó autók gyárilag olyanok, hogy ha használja a megkülönböztető jelzést, akkor nincs benne a 90-es tiltás.

Normál üzemben meg él a 90km/h maximum.

2021. nov. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

"viszont sokszor látom, hogy teherautók (leginkább kamionok) 100-110-re is fel gyorsulnak (nem lejtőn). Ez hogyan lehetséges?"


A motor simán bírna többet, elektronikusan vannak leszabályozva.

Szóval nem mondom, hogy lehetetlen, ezzel is lehet trükközni, de a nagy büntetések miatt nem jellemző. Így első körben arra gondolnék, hogy pontatlanul mérted a sebességet és az a 100-110 valójában inkább 90-95 volt.

2021. nov. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól tudod , mert nem a tachográf szabályozza le a sebességet.

Az az agyában van.

De lejtőn meg semmi köze egyikhez sem.

A tachográf csak rögziti az eseményeket.

2021. nov. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A tachográf nem szabályoz csak mér és rögzit.
2021. nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem a tachográf szabályoz, de ettől még nem értem, mit és hogy lehet 'kilőni', hogy megszünjön a szabályozás, pl. egy B kat.-ra visszamínősített kisteherautó amiben tachográf van, mit lehetne tenni hogy ne legyen benne 90 kmh limit? Ki vállal ilyet, illetve legális -e ez esetben?
2021. nov. 20. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég olvastam egy német oldalon, hogy a rendőrök bemértek egy román kamionost közel 120-al, bevitték egy vizsgaállomásra ellenőrizni, a jelentés szerint 2 biztosítékot kellett kiszedni, hogy megszűnjön a 90-es tiltás.
2021. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán kiüttetik a tiltást, főleg azokban a kamionokban ahol fordulóra fizetik a sofőrt. Itt is száguldoznak a nyerges billencsek, amik a murvabányából járnak a 8-as főúton, és nem óra, hanem GPS szerint is 100 felett mennek.
2021. nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!