Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audit vásárolnék. Milyet vegyek?

Audit vásárolnék. Milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy autószakértő de a közeljövőben egy Audit szeretnék vásárolni. 2005-nél újabbat, dízelest vagy benzinest. A4, A6-ban gondolkodok. Milyen motorral érdemes venni, mi a véleményetek a váltóról, van-e valamilyen típushibájuk stb. Szervízigényesség, alkatrész beszerezhetősége-ára. Minden véleményt, tanácsot, tapasztalatot előre köszönök.

2021. nov. 21. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha ennyire tág a megfogalmazásod, mármint dízeles vagy benzines, 2005-2021 A4 vagy A6, miközben láthatóan a szervizről sem tudsz még túl sokat, bennem felmerül, hogy egyáltalán mire alapoztad ezen kívánságod? Csak mert tetszik, ahogy kinéz? Vagy mert 4 karika és az menő?

Sajnos amíg te is ennyire bizonytalan vagy, amíg te sem tudod, mit akarsz, nehéz lesz értelmesen segíteni a választáshoz.

2021. nov. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiknek négy karika van az elején.
2021. nov. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
BMW-t.
2021. nov. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél mondjuk egy 2.0Tdi A6-ot fehér színben, mondjuk 2010-es évjáratút. A prémium felárat meg majd fizetheted a szervizben.
2021. nov. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"dízelest vagy benzinest"

Az oszt igen

2021. nov. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Audi A6 3.0 TDI. A legaudibb Audi. Nagyon tudom ajánlani, nekem volt már egy 2007-es, most egy 2012-est hajtok, imádom mindkettőt.
2021. nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6/6 Egy kicsit bővebb infót tudnál írni a tapasztalataidról? Én is ilyen motorral szeretnék majd a5-öst venni és érdekelnének a vélemények, hogy mikre kellett költeni és mennyit, stb.
2021. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok

A C6-os Audiban elfüstölt egyszer a turbó, és haza kellett trailerezni Ausztriából, mondjuk akkor nem voltam boldog. De ez volt az egyetlen egy ilyen eset, ezenkivül semmi, de tényleg szinte semmi. Fel lett újítva a turbó, nem volt olcsó nyilván. 80 ezer km-t mentem azzal az autóval, 330 ezer km-el lett eladva. Lett rajta kétszer váltóolaj cserélve (6 sebességes Tiptronic), fékekre költöttem sokat, csövek a motortérben, meg ilyen apróságok. Sok pénz ez is, de ez van.

Most egy 3.0 BiTDI van, tehát ez a 313 lovas motor. 350 ezer km-nél tartok, és semmit, de tényleg semmit nem kellett a motorra költeni. Próbáltuk a múltkor nézni a láncot, hogy nem e cserés már, de semmilyen hangot nem ad ki, tökéletes. Itt is a váltóolajcsere sokba kerül, ezen is már 2x cseréltem, 8 sebességes ZF váltó (már csak ezért is megéri a 313 lovas, mert ebben 8 sebességes ZF van, nem a 7 sebességes S-tronic, vagyis DSG). Futóműre kellett költsek még, meg fékekre, ezek is így bőven milliós tételt tesznek ki, ha összeadom. De megéri, meg 100 ezer km mentem már az autóval. Lassan szerintem jön majd a befecskendező felújítás, ami megint fájni fog, de megéri, mert nem tudom jobbra cserélni. Ennek a modellnek van a legszebb beltere az összes Audi közül szerintem, meg ilyen fogyasztással ilyen erőt már nem kapok más modellben. Szóval marad, amíg szét nem esik. És nem akar szétesni.

2021. nov. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!