Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelnél izzítás hiba, elromol...

Dízelnél izzítás hiba, elromolhatott valami?

Figyelt kérdés

Nehezen indult hidegen(1.9dci), illetve menet közben égett néha az izzítás visszajelző, meg kerregő relé hang bizonyos fordulatnál.(kb mintha csapágyas lett volna a motor, de gázadásra/elvételre egyből megszűnt)


1 izzítógyertya annyira zárlatos volt, hogy szabályos szikraeső + ra kötve.(denso)


Vajon az izzítórelé kerregett?


Gyertyacsere után minden jó lett.



2021. nov. 26. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A relé hang nincs össze függésbe a fordulatszámmal.

Meg a motor működése közben se izzít, csak indításkor és hidegben.

2021. nov. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a kerregő hang inkább más lehet mint a relé mert azt járó motornál nem is biztos hogy hallanád. Ha gyertya cserével megoldódott ez a probléma akkor a gyertya volt hibás mint írtad zárlatos volt, szikrázott stb... Ez lehet odatett a relének bár akkor most sem biztos hogy jó lenne.
2021. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Gyertyacsere után minden jó lett."

Mi a kérdés?

2021. nov. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kb mintha direktbe kötötte volna magát az izzító.

Az utastérben jól hallottam a hangot, 5.-ben, kb 90-nél, ha gázt adtam elhallgatott, ha levettem a lábam a gázról, akkor is.

És mintha ettől függően kigyulladt volna az izzító lámpa.

Először a gázpedál jeladóra gondoltam.

Most indít, pöccre indult, menet közben még nem próbáltam ki, ezért kérdeztem, elromolhatott-e valami.

2021. nov. 26. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!