Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs elektromos előolaj...

Miért nincs elektromos előolajzás a motorokban ha a kopás 90%-a a hidegindítás?

Figyelt kérdés

Vagy a 90% hidegindításos kopás hazugság vagy pedig az, hogy indítás után az olajnyomás szinte azonnal megjelenik és jelentéktelen az másodpercnyi idő amíg nem jut el az olaj mindenhova.


Ha már vannak motorelőmelegítő rendszerek, miért nincs egy elektromos olajszivattyú ami a gyújtás ráadásakor körbejáratná az olajat a motorban és esetleg fel is fűteni a szivattyún belül majd utána mikor indítasz abban a pillanatban átkapcsol a mechanikus szivattyúra. Eggyel több elektromos segédberendezés a motoron és nem szívna le egy akkumulátort sem pár másodperces szivattyúzás.


Persze lehet mondani hogy felesleges meg mégegy dolog csak ami elromolhat. Lehet mondani hogy nincs értelme beépíteni mert ugye az olajnyomás pillanatokon belül felépül.


De ha ez így van, hogy lehet hogy a motor kopásának 90%-a ezek alatt a jelentéktelen másodperc töredékek alatt keletkeznek?


Ha egy ilyen elektromos előolajzás kiiktatná ez a 90%-ot az nem megduplázná hanem sokszorosára növelné a motor élettartamát.


Hol van a hiba ebben a felvetésemben? Csak mert sejtem hogy hülyeséget beszélek mert a nálam jóval okosabb mérnökök már rég implementálták volna ezt ha müködne vagy lenne értelme.



2021. nov. 27. 09:17
1 2
 11/15 veterán vas ***** válasza:
Ebből a rajzból ez látja valaki? :)
2021. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Valaki egy pirítósban is látta Jézus arcát, hidd el a 8-asnak, hogy az van ott, amit mond. :D
2021. nov. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

[link]

Ez volt a prototípus. Ezután lett berakva a golyós csap és a karterben lévő csövezés.

Ezt részemről lezártam. Létezik, használom. A fotelból én is könnyen tudok p.fázni.

2021. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 veterán vas ***** válasza:

Bizony-bizony, csak pofázok.

Sőt emellett még látnok és gondolatolvasó sem vagyok.

Mea culpa.

2021. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#8 vagyok, ez a #12-esnek szólt.


De már megint a félreértés. Ha meg 3 oldalnyi magyarázatot ír az ember, akkor meg az a baj. Mára úgy vagyok ezzel, hogy megváltozni nem fogok, akinek nem tetszik az csukja be a szemét, és fogja be a fülét. Magasról Uraim!

2021. nov. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!